Edukacja

Praca Kamila Urbana
Praca Kamila Urbana

Grafika i rysunek – wystawa prac Kamila Urbana i Radosława Blumkowskiego

Wernisaż wystawy Grafika i rysunek  odbędzie się 11 stycznia (czwartek) 2018 r. o godz. 17.00 w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu przy ul. Dąbrowskiego 4.

 

Organizatorami ekspozycji są Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu i IX Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.

 

Na wystawie prezentowana jest twórczość uzdolnionych artystycznie uczniów IX Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu. Tematem grafik Kamila Urbana, od wielu lat są niezmiennie: martwe natury, postać człowieka oraz zwierzęta i rośliny. Wśród wystawianych prac znalazły się również rysunki Radka Blumkowskiego – portrety najpopularniejszych polskich raperów. Obaj młodzi artyści w swojej twórczości przywiązują niezwykłą wagę do szczegółów, detali oraz poprawności warsztatowej. Kamil i Radek są uczniami klasy trzeciej IX LO o profilu ogólnym. Wykorzystują wolny czas na realizację swoich pasji i rozwój artystyczny. Radek jest samoukiem. Kamil Urban swój artystyczny talent rozwija na zajęciach w toruńskiej Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka. Ze sztuką wiąże swoją przyszłość, chce studiować na kierunku artystycznym. Wystawa jest okazją do podzielenia się z odbiorcą tym co dla nich ważne, interesujące i godne utrwalenia w dziele sztuki.

 

Ekspozycję można oglądać do 24 stycznia 2018 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

 

Oprac. Wiesława Budrowska

Wydział Informacyjno-Bibliograficzny

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

 

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 http://www.bptorun.edu.pl/

 

 Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Kamil UrbanKamil UrbanKamil UrbanPortet Mariusza Gollinga Sariusa -  Radosław BlumkowskiPortret Filipa Szcześniaka  -  Radosław BlumkowskiPortret Jakuba Grabowskiego Quebonafide - Blumkowski Radosław