Edukacja

Logo Zespołu Szkół nr 33 w Bydgoszczy

Europejski Dzień Języków

Młodzież Zespołu Szkół nr 33 w Bydgoszczy, przebywająca na leczeniu w Klinice Psychiatrii, w dniu 1 października uczestniczyła w imprezie związanej z 20-tymi obchodami Europejskiego Dnia Języków.

 

Uczniowie z obydwu oddziałów, czyli ponad 40 pacjentów, poznało wiele ciekawostek związanych z różnorodnością językową Europy, wykazało się otwartością i dużą motywacją do poszerzania znajomości języków obcych. Uczestnicy imprezy wzięli udział w zabawach, grach dydaktycznych oraz dyskusjach tematycznych.

 

W kolejnych dniach, ze względów na obostrzenia związane z pandemią, nauczyciele języków obcych poruszali tę tematykę także w bardziej kameralnych zespołach na innych oddziałach.

 

Cieszymy się, że nasza młodzież z zapałem wzięła udział w proponowanych zajęciach.

 

Organizatorami obchodów Europejskiego Dnia Języków byli nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego.

 

Anna Widerkiewicz

 

Nauczyciele języków oraz pedagog. Fot. Paweł WysińskiUczniowie rywalizują w aplikacji Quizizz na oddziale dziennym psychiatrii. Fot. Paweł WysińskiLogo Europejskiego Dnia Języków Obcych na oddziale psychiatrii. Fot. Paweł WysińskiUczniowie rozwiązują quizy. Fot. Paweł WysińskiPlakaty przygotowane przez uczniów. Fot. Paweł WysińskiPodsumowanie imprezy - uczniowie pokazują kciuki w górę. Fot. Paweł WysińskiPedagog prezentuje ciekawostki na temat języków. Fot. Paweł WysińskiUczniowie dopasowują flagi do państw. Fot. Paweł WysińskiNauczyciele języków oraz pedagog na tle uczniów szkoły. Fot. Paweł WysińskiUczniowie ze Szpitala Dziecięcego rozwiązują zadania językowe. Fot. Paweł WysińskiUczniowie w Szpitalu Dziecięcym rozwiązują zadaniaUczennica z oddziału onkologii w szpitalu im. A. Jurasza pokazuje kartę z ciekawostkami językowymi. Fot. Paweł Wysiński