Edukacja

Logotyp Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu

Etykieta w miejscu pracy – co się za tym kryje? – wykład online Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu serdecznie zaprasza do udziału w wykładzie online: „Etykieta w miejscu pracy – co się za tym kryje?”, który odbędzie się 21 listopada 2023 r. (wtorek), godz. 14:30-15:30. Wygłosi go Wiesława Tomasiak-Wyszyńska – nauczyciel konsultant z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Promowanie zasad savoir-vivre’u w szkołach i placówkach to jeden z tegorocznych priorytetów Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

 

Wykład przygotowany został w oparciu o literaturę przedmiotu i bogate doświadczenie zawodowe prelegentki. Nie ulega wątpliwości, że funkcjonujemy w trudnym świecie. W czasach bagatelizowania norm prawnych, moralnych i obyczajowych. W czasach bylejakości, na którą z pewnością większość naszego społeczeństwa nie wyraża zgody. Swoim wystąpieniem prelegentka chce przekonać i zachęcić wszystkich, którym zależy na kształceniu społeczeństwa mądrego, taktownego, o wysokiej kulturze osobistej, a przede wszystkim szanującego siebie wzajemnie, do poszerzania i doskonalenia wiadomości i umiejętności własnych w zakresie etykiety. Bo przecież, jak mówi I. Kamińska-Radomska: „Pięknie być sobą w zgodzie z zasadami”.

 

Wiesława Tomasiak-Wyszyńska – nauczyciel konsultant w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. W oświacie kreowała wszystkie role, między innymi: doradcy metodycznego ds. kadry kierowniczej, dyrektora wydziału kształcenia ogólnego w kuratorium oświaty, dyrektora miejskiego wydziału oświaty, w latach 2003-2006 kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty.

 

Aktualnie zajmuje się  rozwojem osobistym pracowników szkół i dyrektorów oraz  doskonaleniem umiejętności wychowawczych nauczycieli.

 

Publikuje w czasopiśmie oświatowym UczMy. Jest autorką publikacji zwartych: „Niezbędnik raczkującego wychowawcy”, „Niezbędnik raczkującego dyrektora”, „Niezbędnik dla nastolatka – obycie ułatwia życie”.

 

Udział w wykładzie jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Formularz rejestracyjny

Strona internetowa wydarzenia