Edukacja

Logotyp Zespołu Szkół Nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy

Dzień Dziecka w bydgoskich szpitalach

1 czerwca – Dzień Dziecka to zdecydowanie najbardziej lubiana przez najmłodszych data w kalendarzu. Wszyscy oczekują w tym czasie na rozmaite atrakcje i upominki. Sytuacja życiowa sprawiła, że duża grupa młodszych i tych trochę starszych dzieci, przebywała w tym dniu na leczeniu w bydgoskich szpitalach. To dla nich nauczyciele Zespołu Szkół Nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej wraz z dyrekcją i pracownikami szpitali przygotowali mnóstwo niespodzianek.

 

W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym zorganizowany został „Muffinkowy Dzień Dziecka” z wieloma atrakcjami – występami teatralnymi wychowanków Bursy Szkolnictwa Zawodowego nr 1, pokazem tanecznym w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych, pokazem grupy cyrkowej z Zespołu Szkół Nr 14, balonowym szaleństwem przygotowanym przez wolontariuszy Fundacji Dr. Clowna, naukowymi pokazami oraz spotkaniem z pieskami z Fundacji Cane Pro Humano w ramach dogoterapii. Dzieci odwiedziło w tym dniu wielu gości, którzy przybyli z życzeniami i upominkami m.in.: Pani Anna Mackiewicz – Wiceprezydent Miasta Bydgoszczy,  Pan Tomasz Łapicz – Dyrektor Biura Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Pani Elżbieta Kasprowicz – Dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia, Pani Magdalena Daszkiewicz – Dyrektor Wydziału Zdrowia Kujawsko-Pomorskiego Centrum Zdrowia Publicznego, Pani Katarzyna Florek – Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, a także Pani Katarzyna Wierska z UTP – autorka książki pt. „Mój nietypowy zwierzak”, którą w formie upominku od Pana Piotra Całbeckiego – Marszałka Województwa, otrzymały wszystkie dzieci uczestniczące w uroczystości.

 

Muffinki towarzyszyły dziecięcym zabawom, stanowiły słodki poczęstunek ufundowany przez Firmę Nicro Plast, a także wykonane w formie plastycznej przez dzieci były wyrazem wdzięczności dla wszystkich przybyłych gości.

 

Także dzieci przebywające na leczeniu w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 uczestniczyły w wielu zabawach oraz spotkaniach tanecznych i muzycznych. Odwiedziła ich grupa taneczna z MDK-u nr 2 oraz z Zakładu Opiekuńczo-Wychowawczego z Koronowa, a studentki z Akademii Muzycznej zorganizowały konkurs piosenki „Jaka to melodia?”. Dzieci miały możliwość wysłuchania pięknego koncertu w wykonaniu zespołu wokalno-muzycznego ze szkoły muzycznej w akompaniamencie harfy. Nasi uczniowie otrzymali w prezencie komplet instrumentów muzycznych, które będą wykorzystywane podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych zajęć wychowawczych w Klinice Onkologii. Do dzieci przybyli również wolontariusze z Fundacji Dr. Clowna oraz z Agencji Artystycznej Mirello – z balonowym show i pokazami żonglerów.

 

W Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym również dzieci uczestniczyły w wielu zabawach i spotkaniach, które sprawiły, że na ich twarzach zagościł uśmiech. W tym szpitalu Dzień Dziecka miał charakter „miodowy”. Nauczyciele poprzebierani w tematyczne stroje przenieśli dzieci w bajkowy, pszczeli świat. Wszyscy otrzymali upominki ufundowane przez sponsorów i przyjaciół szkoły.

 

www.zs33.bydgoszcz.pl

 

Opracowanie: Maria Górska

 

Autorami zdjęć są:

– Wojewódzki Szpital Dziecięcy – Paweł Wysiński

– Szpital Uniwersytecki Nr 1 – Piotr Libera

– Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny  – Justyna Rocławska

 

Zespół Szkół Nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego  w Toruniu (TK).

 

Balonowe upominkiDogoterapia z Fundacji Cane Pro HumanoKoncert wokalno - muzyczny uczniów ze szkoły muzycznejMiodowy dzień dziecka -nauczyciele z uczniamiMuffinkowe prace wykonane przez dziecip. Katarzyna Wierska - autorka książki - upominku dla dzieci od Pana Marszałka z okazji Dnia DzieckaPokazy naukowePrzedstawienie Szewczyk Dratewka - Bursa Szkolnictwa ZawodowegoStudenci Akademii  Muzycznej prowadzący konkurs Jaka to MelodiaTematyczne zabawy z dziećmiUczestnicy uroczystościUczestnicy uroczystości w Szpitalu UniwersyteckimUpominki od wolontariuszy z Fundacji Dr. ClownaWarsztaty z Panią GlinąWystęp grupy cyrkowej z Zespołu Szkół nr 14Występ taneczny - MDk nr 2Występ taneczny uczniów  z Technikum GastronomicznegoZabawy na salach szpitalnychZabawy z pieskamiŻyczenia dla dzieci od p. Anny Mackiewicz - Wiceprezydenta Bydgoszczy