Edukacja

Wspólna fotografia

„Bezpieczne wakacje” – podróżuj bezpiecznie!

 Start wakacji, mamy już za sobą. Wyjazdy, podróże rozpoczęte. Z myślą o uczestnikach ruchu drogowego podjęto inicjatywę edukacyjno-profilaktyczną przygotowaną przez nauczycielkę inowrocławskiego „Medyka” Panią Monikę Kurzawę, policjantów: asp. szt. Izabellę Drobniecką i st. sierż. Emila Gawrońskiego oraz  kierownika WORD-u Pana Jarosława Kopeć. Celem wydarzenia było zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo na drogach.

 

Inowrocławski „Medyk”, policja, oraz WORD przygotowali pytania z 4 obszarów tematycznych:

  1. Znajomość przepisów ruchu drogowego;
  2. Pierwsza pomoc medyczna;
  3. Zasady obsługi pojazdu;
  4. Działania profilaktyczne prowadzone przez Policję.

 

Podczas konkursu telefonicznego, który odbył sie 4 lipca br.  osiem osób, które prawidłowo udzieliły dopowiedzi na pytania ekspertów zostały wyróżnione. Wręczenie atrakcyjnych nagród m.in. vouchery na masaż relaksacyjny, zabiegi kosmetyczne oraz fluoryzację zębów, Polfinki, plecaki odbyło się 5 lipca br na terenie WORD Inowrocław. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Wakacyjne wyjazdy trzeba dobrze zaplanować, pamiętać o przepisach ruchu drogowego i stosować się do zasad, które spowodują, że wypoczynek będzie udany, bo bezpiecznie z niego powrócimy.

 

Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego I Ustawicznego w Inowrocławiu oraz  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Bydgoszcz Oddział Terenowy w Inowrocławiu apelują o bezpieczne podróżowanie podczas wakacji.

 

Opracowała Monika Kurzawa

Fotografie Dariusz Antczak

 

Laureat konkursuLaureat konkursuLaureat konkursuLaureat konkursuLaureat konkursuWspólna fotografia