Edukacja

Warsztaty dla laureatów
Warsztaty dla laureatów

Andrzej Czekała, uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu laureatem ogólnopolskiego konkursu

Finalistą ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030” został Andrzej Czekała,  uczeń klasy V Szkoły Podstawowe nr 25  w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu. Andrzej przygotował pracę pod opieką pani Joanny Krasoń-Nojak, w której zaproponował działania mające na celu przeciwdziałanie zmianom klimatu i ich skutkom.

 

Dnia 9 grudnia 2016 r. w siedzibie Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyło się seminarium podsumowujące I Moduł projektu Edukacja Globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju, wspófinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Liderem projektu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu została pani Wioleta Łopatowska, która z zespołem nauczycieli zorganizowała Tydzień Edukacji Globalnej pod hasło RAZEM DLA POKOJU.  Panie Wioleta Łopatowska i Joanna Krasoń-Nojak wraz z koordynatorem regionalnym projektu panią Danutą Potręć – konsultantką KPCEN w Toruniu uczestniczyły w seminarium reprezentując województwo kujawsko-pomorskie.

 

Laureaci konkursu plastycznego pt. „Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030” zostali zaproszeni  na zajęcia warsztatowe z Lofi-Robotami.

 

Miłym akcentem wieńczącym seminarium była gala wręczenia nagród i dyplomów zwycięzcom II edycji konkursu plastycznego. Prace konkursowe dotyczyły jednego z trzech zagadnień związanych z Agendą i Celami Zrównoważonego Rozwoju,  jakimi są: zmiany klimatu, bezpieczeństwo żywności i rolnictwo oraz godna praca.

 

Opracowała: Wioleta Łopatowska

Zdjęcia: Joanna Krasoń-Nojak

www.sosw.torun.pl

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK)

 

Warsztaty dla laureatówDyplom FinalistyFinalista na wystawieFinalista w Ośrodku Rozwoju Edukacji w WarszawieLaureat konkursu z opiekunkamiLaureat z dyplomemLaureat z opiekunami i koordynatorem regionu p. Danutą PotręćWręczenie dyplomu i gratulacjeZwycięska praca naszego laureata