Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Zwycięzcy odbierają gratulacje

Magda Kumor odbiera główną nagrodę
Magda Kumor odbiera główną nagrodę

Już szósty raz miała miejsce mała gala podsumowująca rejonowy etap Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach, którego bohaterką jest Św.s. Faustyna Kowalska – życie, misja Miłosierdzia Bożego i kult na tle historii Polski. Konkurs organizowany jest przez Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki  (CEM) w Górsku. Uroczyste podsumowanie odbyło się 9 lutego 2018 r. w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu, które od początku trwania Wojewódzkiego Konkursu jest jego współorganizatorem. Danuta Potręć i Dorota Andrzejewska, konsultantki pełnią rolę przewodniczących rejonowych komisji konkursowych (rejon nr 2 i rejon nr 4).

 

Uczniowie VI i VII klas szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjalnych Miasta Toruń oraz powiatów: toruńskiego i aleksandrowskiego rozwiązywali test konkursowy 1 lutego br. w jak zwykle gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 4 w Toruniu. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 8 osób ze szkół: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie, SP nr 4 Toruniu, Zespół Szkół nr 10 w Toruniu, Zespół Szkół w Zbrachlinie i Zespół Szkół w Konecku. Najlepsi uczniowie w rejonie nr 2 przybyli wraz z nauczycielami, którzy przygotowywali ich do konkursu oraz z rodzicami, żeby odebrać nagrody i gratulacje od członków zespołu opracowującego konkursowe zadania: prof. Waldemara Rozynkowskiego (UMK) i Tadeusza Kierela (Urząd Marszałkowski). Do gratulacji dołączyły się Danuta Brzózka-Ciechanowska i Ewa Ignaszak z Kuratorium Oświaty Delegatura w Toruniu oraz Małgorzata Trzeciak, dyrektor KPCEN w Toruniu. Główną nagrodę – rower- ufundowaną przez Prezydenta Miasta Torunia wręczył Martynie Kumor, uczennicy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie, ks. dr Paweł Nowogórski, dyrektor CEM w Górsku oraz Piotr Hoffmann, przewodniczący Zarządu Civitas Christiana Oddziału Okręgowego w Toruniu.

 

Wszyscy zaproszeni goście podkreślali rolę wartości w życiu człowieka oraz stawianie sobie celów i ich realizowanie.  W drugiej części spotkania znalazł się czas na rozmowy i wymianę poglądów. Zebrani zastanawiali się, kto będzie bohaterem kolejnej edycji konkursu.

 

Spotkanie uświetnili uczniowie z Zespołu Szkół w Zbrachlinie, którzy przedstawili wybrane sceny z życia św. s. Faustyny. Dziękujemy uczniom i ich opiekunce Agnieszce Lasocie-Staszak.

 

Spotkanie podsumowujące wyniki w rejonie nr 2 poprowadziła Danuta Potręć, życząc uczniom sukcesów w konkursie na wojewódzkim etapie, który odbędzie się 1 marca 2018 r. w Urzędzie Wojewódzkim.

 

oprac. Danuta Potręć – Pracownia Informacji i Promocji

www.kpcen-torun.edu.pl/news/view/1544

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Danuta Brzózka-Ciechanowska KO Delegatura w Toruniu Goście i uczniowieIgor Deptulski odbiera nagrodęMagda Kumor odbiera główną nagrodę Nauczyciele, rodzice i uczniowie Opiekunka uczniów Agnieszka Lasota-Staszak z uczniami Paweł Malinowski odbiera nagodę Podziękowanie dla SP nr 4 w Toruniu Prof. Waldemar Rozynkowski Prowadząca spotkanie Danuta Potręć Radosna atmosfera Scena z życia s. Faustyny Spektakl z życia s. Faustyny Uczniowie z nauczycielami Zaproszeni goście

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone