Edukacja

Grafika: Współpracujemy z wami

Współpraca KPCEN w Toruniu z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu podpisało list intencyjny z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną sp. z o.o. wyrażający chęć współpracy w zakresie utworzenia Hubu Edukacyjnego, stanowiącego odpowiedź na dynamiczne zmiany, które wymagają innowacyjnych narzędzi i rozwiązań w edukacji na poziomie lokalnym i regionalnym.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. dostrzegając znaczenie współpracy biznesu ze szkolnictwem oraz rolę szkolnictwa branżowego pragnie stworzyć i koordynować Hub Edukacyjny zrzeszający szkoły oraz przedsiębiorców i oferujący wsparcie rozwoju edukacji branżowej opartej na wykorzystaniu potencjału intelektualnego i technicznego obu stron. PSSE realizuje projekt pt. „VKR 37578 – Industrial Robots Programming Centre – education for Industry 4.0” (zwany dalej „projektem”) współfinansowany ze środków Fundacji Villum Fonden. Założeniem projektu jest rozwój Centrum Programowania Robotów Przemysłowych (CPRP), w którym dzięki ścisłej współpracy pracodawców i szkół, uczniowie oraz nauczyciele mogą poszerzać kompetencje w obszarze technologii niezbędnych w erze Przemysłu 4.0.

W tym celu będą realizowane nieodpłatne, skierowane do szkół w województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim formy wsparcia w projekcie:

  • warsztaty eksperckie w zakresie programowania robotów przemysłowych, spawania, druku 3D mające na celu podniesienie kompetencji zawodowych i udoskonalenie warsztatu metodycznego nauczycieli i instruktorów;
  • realizacja wizyt studyjnych w siedzibach przedsiębiorców;
  • wsparcie oraz rozwój współpracy szkół i organów prowadzących z przedsiębiorcami działającymi w regionie poprzez udział w warsztatach, konferencjach i szkoleniach z udziałem przedstawicieli ww. podmiotów.

List intencyjny z ramienia KPCEN w Toruniu podpisał dyrektor Sławomir Żebrowski i będzie koordynował działania naszej placówki w zakresie tego porozumienia.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu