Turystyka

Grafika - Rajd rowerowy Szlakiem piastowskim

Rajd rowerowy Szlakiem piastowskim

Ruszają zapisy na rajd rowerowy Szlakiem Piastowskim, który odbędzie się w sobotę 29 kwietnia. Wystartujemy punktualnie o 9.30.  Start usytuowany będzie na terenie WORD Bydgoszcz OT Inowrocław przy ul. Orłowskiej. Pakiety będzie można odbierać w biurze rajdu, w miejscu startu, w sobotę 29 kwietnia w godz. od 8.00 do 9.15.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Każdy zarejestrowany uczestnik rajdu otrzyma pakiet startowy zawierający numer startowy, 0,5 l butelkę wody mineralnej, talon na posiłek regeneracyjny, a także  dodatkowo szelki odblaskowe oraz pamiątkowy medal  na mecie rajdu. Limit uczestników wynosi 200 rowerzystów.

Trasa rajdu będzie wynosiła ok. 60 km i przebiegała następująco: 
Ruszamy z Inowrocławia, przez Park Solankowy, Tupadły, Kruszę Zamkową do Ludziska. Następnie mijając Gaj Wymysłowicki i cmentarz rodziny von Wilamowitz-Moellendorff jedziemy do Strzelna zobaczyć Wzgórze św. Wojciecha i  potem do Kruszwicy. Postoje planujemy w Ludzisku, Strzelnie i Kruszwicy. Dalej trasa wiedzie przez Szarlej, Karczyn i Górę. Meta znajduje się w Balczewie na terenie Punktu Edukacji Ekologicznej Plast-Mar.

 

 Na mecie, podczas festynu ekologicznego (początek o godz. 16.00) nastąpi wręczenie medali, konkursy z nagrodami, znakowanie rowerów, posiłek dla uczestników rajdu i integracyjne ognisko.  

 

Honorowy patronat nad rajdem objęła Pani Elżbieta Piniewska – przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 

Zapisywać się na rajd można pod adresem: https://zapisy.sts-timing.pl/907/inowroclaw/
Więcej informacji w aktualnościach na stronie https://kujawsko-pomorskienarowery.pl/