Turystyka

Logotyp - Akcja ESKAPADA

Włącz się w organizację Eskapady

Przed nami organizacja dziewiątej odsłony akcji „Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem” w  województwie kujawsko-pomorskim, która w tym roku odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia br.

 

Akcja odbywa się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. To obecnie jedna z największych w Polsce imprez, promujących turystykę regionalną, ale przede wszystkim możliwość przebywania w gronie osób ceniących sobie kontakt z naturą i dziedzictwem kulturowym.

 

Tegoroczne hasło przewodnie Eskapady związane jest z Mikołajem Kopernikiem, bowiem rok 2023 to 550. rocznica  urodzin tego najwybitniejszego umysłu epoki renesansu. Zachęcamy do organizacji przedsięwzięć o tematyce nawiązującej do Mikołaja Kopernika lub czasów, w których żył i tworzył swoje dzieła.

 

Przedsięwzięcie polega na przygotowaniu dla mieszkańców regionu atrakcyjnej oferty spędzenia wolnego czasu poprzez zwiedzanie z przewodnikiem ciekawych zakątków Kujaw i Pomorza, mniej znanych a przez to bardziej atrakcyjnych. Wydarzenia są bezpłatne dla uczestników, lub odbywają się za jedyne 2 zł.

 

Urząd Marszałkowski jako koordynator zbiera zgłoszone  wydarzenia na specjalnie przygotowanej  stronie https://eskapada-z-przewodnikiem.pl/ i prowadzi zapisy.

 

Współorganizatorami akcji corocznie są: środowisko przewodnickie, samorządy, stowarzyszenia, instytucje muzealne, kulturalno-edukacyjne, uczelnie, parki krajobrazowe, parafie, zakłady produkcyjne, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą  oraz  inne podmioty zainteresowane udziałem w akcji z województwa.

 

Zapewniamy:

  • promocję w mediach społecznościowych, stronie  internetowej akcji województwa
  • projekty graficzne do wykorzystania  na własnych stronach internetowych i w mediach społecznościowych
  • konkursy dla przewodników i uczestników na FB z atrakcyjnymi nagrodami
  • materiały promocyjne dla uczestników

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w akcji prosimy o przesłanie zgłoszeń wraz z podpisanymi zasadami i zgodą na przetwarzanie danych osobowych  do dnia 10 marca 2023 r. na adres mailowy:  a.komorowska@kujawsko-pomorskie.pl, tel. 566218423, kom. 883326602.

 

Odpowiemy na wszystkie pytania.

Z niecierpliwością czekamy na pomysły.

 

do pobrania: