Turystyka

Nowa gra miejska w Inowrocławiu - plakat

Nowa gra miejska w Inowrocławiu

Inowrocławska Lokalna Organizacja Turystyczna przygotowała kolejną grę miejską. Po ubiegłorocznej „Inowrocław. Tropem Piastów”, która prezentowała atrakcje centrum miasta tym razem trasa będzie prowadziła po Parku Solankowym.

 
„Inowrocław. Ścieżka zdrowia”, bo taki tytuł nosi nowy, 20-stronnicowy folder z mapą, prezentuje nasze uzdrowisko, ciekawe miejsca, a także leczniczą ofertę sanatoriów. W przejściu trasy pomagać nam będzie znany z ubiegłorocznej gry bohater, który tym razem został ubrany w szlafrok kuracjusza. Przy okazji spaceru przygotowaliśmy 14 zagadek do rozwiązania, a dla tych, którzy sobie z nimi poradzą – atrakcyjne nagrody! Regulamin znajduje się pod adresem: http://visitinowroclaw.pl/uncategorized/gra-miejska-z-nagrodami-inowroclaw-sciezka-zdrowia/ .

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 12 grudnia 2015 roku o godz. 12:00 w Pijalni wód – Palmiarni „Inowrocławianka”. Gra ma formę questingu. A co to takiego? Jest to forma prezentacji atrakcji turystycznych z zagadkami do odkrycia przez jego uczestników. Przypomina trochę podchody i gry terenowe. Pytania skonstruowane są w ten sposób, że nie ma w zasadzie możliwości udzielenia prawidłowej odpowiedzi bez przejścia trasy, natomiast bez problemu zrobimy to docierając do poszczególnych punktów. Trasa ma ok. 4500 metrów a jej przejście zajmuje ok. 90 minut. Autorem rysunków jest znany inowrocławski rysownik Jarosław Wojtasiński. „Inowrocław. Ścieżka zdrowia” będzie dostępna w sprzedaży od 11 czerwca w punkcie informacji turystycznej (ul. Królowej Jadwigi 3). Grę nabyć też będzie można w czwartek i piątek (11 i 12 czerwca) podczas odbywającego się w Parku Solankowym Jarmarku Kujawskiego oraz w sobotę i niedzielę (13 i 14 czerwca) podczas obchodów Dni Inowrocławia na terenie Aeroklubu na stoisku Inowrocławskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Zależy nam też na tym, aby była dostępna w inowrocławskich sanatoriach i Pijalni wód – Palmiarni „Inowrocławianka”. „Inowrocław. Ścieżka zdrowia” będzie w sprzedaży w cenie 7 zł.

 

1.


źródło:
Inowrocławska Lokalna Organizacja Turystyczna