Turystyka

wzór monety

Moneta na jubileusz 140-lecia powstania uzdrowiska w Inowrocławiu

Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 140-lecia powstania uzdrowiska w Inowrocławiu, Lokalna Organizacja Turystyczna przygotowała pamiątkową monetę. Została wydana w trzech wersjach: mosiężnej, posrebrzanej (która nie była przeznaczona do sprzedaży) i pozłacanej. Ich nakład jest dość ograniczony, by moneta była gratką dla kolekcjonerów i miłośników Inowrocławia.

 

Przygotowano 300 sztuk monet mosiężnych oraz po 100 sztuk monet posrebrzanych i pozłacanych. Monety są do nabycia w punkcie informacji turystycznej w Inowrocławiu, ul. Królowej Jadwigi 3. Nabyć też będzie je można 11 i 12 czerwca (czwartek, piątek) podczas odbywającego się w Parku Solankowym Jarmarku Kujawskiego oraz 13 i 14 czerwca (w sobotę i niedzielę ) podczas obchodów Dni Inowrocławia na terenie Aeroklubu na stoisku Inowrocławskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej w cenie 15 zł (mosiężna) i 25 zł (pozłacana). Monety są sprzedawane
w ochronnych kapslach.
W styczniu 2016 roku InLOT przekaże do zlicytowania podczas aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Inowrocławiu po 1 sztuce każdej z 3 rodzajów pamiątkowych monet.

źródło:
Inowrocławska Lokalna Organizacja Turystyczna