Sport i Turystyka

XIX Półmaraton Unisławski i Dziesiątka Unisławska – 22.06.2024 r., fot. Marcin Lichocki

XIX Półmaraton Unisławski oraz Dziesiątka Unisławska – 22.06.2024

22 czerwca 2024 roku odbyła się XIX edycja Półmaratonu Unisławskiego oraz Dziesiątki Unisławskiej, które przyciągnęły biegaczy z całego województwa i nie tylko . Wydarzenie to stało się już tradycją i cieszy się dużą popularnością zarówno wśród profesjonalnych zawodników, jak i amatorów oraz uprawiających nordick walking.

Był to szósty bieg z Cyklu Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Biegach Edycja 2024 . Do Finału w Gniewkowie zostało jeszcze sześć biegów.

Zarówno półmaraton, jak i bieg na 10 km, odbyły się na malowniczych trasach wokół Unisławia, znanych z pięknych widoków i różnorodnego terenu. Trasa półmaratonu wynosiła standardowe 21,097 km, a Dziesiątka Unisławska – 10 km. Organizatorzy zadbali o odpowiednie oznakowanie i punkty nawadniania na trasie, co zapewniło uczestnikom komfort i bezpieczeństwo podczas biegu.

Pogoda sprzyjała biegaczom – temperatura wynosiła około 20-23 stopni Celsjusza, a lekki wiatr zapewniał ulgę od ciepła. Przez większość biegu było dosyć duszno co zapowiadało deszcz i ostatni biegacze zakończyli swój start w strugach deszczu.

Półmaraton Unisławski

W półmaratonie udział wzięło około 200 biegaczy. Zwycięzcą biegu został Miłosz Tomaszewski  z czasem 1:13:37 Start Team Wąbrzeźno , który w zaciętej walce pokonał Zbigniewa Kledzika Start Team Wąbrzeźno , zajmującego drugie miejsce z wynikiem 1:14:49. Trzecie miejsce przypadło Przemysław Ratajczyk TKKF Kolejarz Bydgoszcz  z czasem 1:15:55. Wśród kobiet najszybsza okazała się Anna Arseniuk TS Opatrunki Toruń , która pokonała trasę w 1:33:05, wyprzedzając Sylwię Rok-Szpala Parkrun Toruń  1:34:45 podium zamknęła  Magdalena Klimek WKB Maratończyk Włocławek  1:37:27.

Dziesiątka Unisławska

W biegu na 10 km rywalizowało około 200 uczestników. Najlepszy wynik osiągnął Dawid Klaybor  GKS Fabianki  który ukończył bieg z czasem 34:37. Drugie miejsce Piotr Sztolcman GKS Fabianki  35:39  na trzecim miejscu uplasował się Sławomir Staniszewski Pałuki Running Team  35:57. Wśród pań najszybsza była Natalia Klaybor GKS Fabianki  z czasem 38:24, przed Aleksandra Górna  Łekno 43:13 i Dominika Wendrowska   Start Team Wąbrzeźno 44:54.

Atmosfera podczas biegu była wyjątkowo przyjazna i pełna pozytywnej energii. Wzdłuż trasy biegaczy dopingowali mieszkańcy Unisławia oraz liczni kibice, którzy dodawali zawodnikom otuchy. Na mecie na uczestników czekały medale, napoje oraz przekąski regeneracyjne.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom oraz dziękujemy organizatorom. Następne zawody w Lipnie na X Lipnowskim Biegu Ulicznym 10 km jest to niedziela 25 sierpnia godzina 10.30