Turystyka

Zdjęcie: archiwum Urzędu Marszałkowskiego
Zdjęcie: archiwum Urzędu Marszałkowskiego

Smutna wiadomość ze Świecia..

W niedzielę, 28 października br., w wyniku tragicznego wypadku odszedł od nas Zbysław Budzyński, prezes Koła Przewodników PTTK w Świeciu.

 

Ceniony przewodnik, krajoznawca, zasłużony działacz regionu uhonorowany Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego, odznaką „Za Zasługi dla Turystyki” Ministra Sportu i Turystyki oraz licznymi wyróżnieniami w PTTK:  Srebrną i Złotą Honorową Odznaką PTTK, „Złotym Laurem”, tytułem i medalem „Nauczyciel Kraju Ojczystego”. Pan Zbysław Budzyński od wielu lat, corocznie uczestniczył jako współorganizator we wszystkich akcjach turystycznych organizowanych przez samorząd województwa jak np.: „Poznaj region z przewodnikiem”, „Inauguracja Sezonu Turystycznego”. Współpracował z samorządem lokalnym i szkołami organizując dla dzieci i młodzieży liczne prelekcje, spacery z przewodnikiem, konkursy krasomówcze i krajoznawcze.

Oddział PTTK w Świeciu, którego był wiceprezesem został wyróżniony Medalem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis”.

 

Nie zdążyliśmy się spotkać na corocznym Święcie Turystyki………..

 

Łączymy się w żalu z Rodziną i Bliskimi Pana Zbysława

 

Wydział Turystyki,

Departament Sportu i Turystyki