Turystyka

Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w Biegu na Orientację, fot. Jerzy Ekert

Rajd Pieczonego Ziemniaka wraz z Mistrzostwami Pomorza i Kujaw w Biegu na Orientację – 11 Runda Balczewo już za nami…

6 października br., po raz kolejny odbył się rajd pieszy i rowerowy „Pieczonego Ziemniaka”, zorganizowany przez inowrocławski Oddział PTTK. Tym razem towarzyszyła mu impreza zorganizowana przez Radosława Balmowskiego – wiceprezesa inowrocławskiego Oddziału PTTK – XXV Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w Biegu na Orientację – 11 Runda Balczewo. Łącznie w wydarzeniu uczestniczyło niemalże 420 osób. Wśród nich turyści piesi wraz z opiekunami ze szkół podstawowych, turyści indywidualni, kilkunastu turystów rowerowych zrzeszonych w KTR ”KUJAWIAK” przy inowrocławskim Oddziale PTTK oraz biegacze z różnych stron Polski, a także dzieci i seniorzy z Klubu Rondo KSM z Inowrocławia. W rajdzie pieszym wzięły udział: Szkoła Podstawowa Nr 1, Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkoła Podstawowa Nr 5, Szkoła Podstawowa Nr 6, Szkoła Podstawowa Integracyjna, Szkoła Podstawowa Nr 11, Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Inowrocławiu, Szkoła Podstawowa z Jaksic.

 

XXV Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w Biegu na Orientację – 11 runda odbyły się w Balczewie. Bazą zawodów oraz metą rajdu pieszego i rowerowego był teren firmy PLAST-MAR. Ponad 100 zawodników przy użyciu mapy i kompasu szukało rozstawionych w lesie punktów kontrolnych. Zawodnicy rywalizowali w 21 kategoriach wiekowych. Do Balczewa przyjechali zawodnicy min z Dębołęki, Złocieńca, Szczecina, Torunia, Bydgoszczy, Łodzi, Warszawy, Luzina, Radomia, Kwidzyna czy Ostródy. W kategoriach dla początkujących adeptów wystartowali też harcerze z Zespołu Placówek Oświatowych w Tucznie oraz rodziny z dziećmi z Inowrocławia.

 

Turyści piesi wyruszyli z Inowrocławia przez Komaszyce, aż dotarli do mety rajdu w Balczewie. Na uczestników imprezy czekały pieczone ziemniaki prosto z ogniska, kiełbasa z grilla, gorąca herbata, a także słodka przekąska. Dodatkowymi atrakcjami były liczne konkursy oraz zabawy przygotowane przez firmę PLAST – MAR. Podczas rajdu został przeprowadzony konkurs „na najbardziej oryginalnego ludzika z ziemniaka”. W konkursie wzięło udział blisko 40 osób, z pośród których wyłoniono 12 nagrodzonych, zostały również wręczone upominki dla najmłodszych uczestników rajdu. Podczas rajdu została wręczona także legitymacja nowemu członkowi PTTK. Rozstrzygnięto konkurs rajdowy oraz nagrodzono medalami biegaczy biorących udział w Mistrzostwach Pomorza i Kujaw w Biegu na Orientację.

 

Zawody i rajd nie odbyłyby się bez wsparcia firmy PLAST – MAR. Oddział dziękuje wszystkim uczestnikom, gościom i sponsorom, szczególnie żołnierzom z Inowrocławskiego 2. Pułku Inżynieryjnego – Patrolu Rozminowania nr 14, którzy służyli swoją pomocą w obsłudze imprezy.

 

tekst:

Oddział PTTK w Inowrocławiu

 

Rajd Pieczonego Ziemniaka, fot. Jerzy EkertRajd Pieczonego Ziemniaka, fot. Jerzy EkertRajd Pieczonego Ziemniaka, fot. Jerzy EkertRajd Pieczonego Ziemniaka, fot. Jerzy EkertRajd Pieczonego Ziemniaka, fot. Jerzy EkertRajd Pieczonego Ziemniaka, fot. Jerzy EkertRajd Pieczonego Ziemniaka, fot. Jerzy EkertRajd Pieczonego Ziemniaka, fot. Jerzy EkertMistrzostwa Pomorza i Kujaw w Biegu na Orientację, fot. Jerzy EkertRozstrzygnięcie konkursu rajdowego i Mistrzostw Pomorza i Kujaw w Biegu na Orientację, fot. Jerzy Ekert