Turystyka

VII Rajd Sapera
VII Rajd Sapera

„Przygoda na Poligonie” – VII Rajd Sapera – relacja

Inowrocławski Oddział PTTK wraz z Saperami z 2 Pułku Inżynieryjnego z Inowrocławia już po raz siódmy zorganizował 22 kwietnia 2017 roku Rajd Sapera. Piechurzy wyruszyli z Szymborza i udali się na poligon wojskowy w Ostrowie Krzyckim. Trasa piesza liczyła ok. 8 km, natomiast trasa rowerowa ok. 36 km. W imprezie uczestniczyła młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, turyści indywidualni, kolarze zrzeszeni w Klubie Turystyki Rowerowej Kujawiak w Inowrocławiu, kolarze z Kruszwicy, zaproszeni goście oraz saperzy. Mimo wietrznej aury na starcie Rajdu stawiło się blisko 140 turystów pieszych i 50 kolarzy. Na zakończenie rajdu na uczestników czekał gorący poczęstunek.

 

Rajd Sapera jest imprezą cykliczną, to nie tylko świetna zabawa i obcowanie z naturą ale również poznawanie specyfiki pracy patrolu saperskiego i sprzętu, który jest na wyposażeniu wozu patrolowego .

 

Saperzy jak co roku nie zawiedli i przygotowali dla uczestników liczne atrakcje m.in. konkurs wiedzy saperskiej oraz test praktyczny z wykrywaczem min.

 

Łącznie nagrodzono następujących 12 osób:

 1. Kacper Zieliński – Gimnazjum nr 1.
 2. Anna Jankowska – SP nr 4.
 3. Patryk Derkowski – SP nr 4.
 4. Kacper Witkowski – SP nr 6.
 5. Norbert Kościński – SP nr 11.
 6. Zuzanna Cupriak – SP nr 6.
 7. Łukasz Szczygielski – Gimnazjum nr 2.
 8. Aleksandra Wachowiak – SP nr 4.
 9. Kinga Ręczkowska – SP nr 6.
 10. Zuzanna Myk – SP nr 4.
 11. Dawid Jeszka – Gimnazjum nr 1.
 12. Tadeusz Nowaczyk – 2-3 Hufiec Pracy.

Odznaczenie kolarskie KOT w stopniu brązowym, otrzymał Pan Michał Bachora – kolarz zrzeszony w KTR Kujawiak, wyróżnieni zostali również najstarsi uczestnicy Rajdu :  Pani Maria Brożek – kolarka z Kruszwicy, Pan Stanisław Mikulski – KTR Kujawiak  z Inowrocławia.

„Najmłodszym uczestnikiem Rajdu” został Antoni Sroczyński – członek PTTK Oddziału Inowrocław.

Oddział PTTK W Inowrocławiu serdecznie zaprasza do udziału w kolejnych wędrówkach.

 

Zdjęcia i tekst:  Oddział PTTK w Inowrocławiu

 

VII Rajd SaperaVII Rajd SaperaVII Rajd SaperaVII Rajd SaperaVII Rajd SaperaVII Rajd SaperaVII Rajd SaperaVII Rajd SaperaVII Rajd SaperaVII Rajd SaperaVII Rajd SaperaVII Rajd SaperaVII Rajd SaperaVII Rajd Sapera