Turystyka

1) nagroda w ramach XXIV Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej, Fot. Marek Wiśniewski
1) nagroda w ramach XXIV Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej, Fot. Marek Wiśniewski

Nagroda za mapy parków

Podczas międzynarodowych targów turystycznych Tour Salon 2015, które odbyły się w Poznaniu w dniach 15-17 października 2015 r. odebraliśmy nagrodę w ramach XXIV Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej. Wydana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego seria map dotycząca parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego otrzymała pierwszą nagrodę w kategorii „mapy i atlasy”.

 

Jury doceniło niezwykłą przejrzystość i czytelność opracowań, „dających pełny obraz walorów turystyczno-krajoznawczych województwa w tym ujęciu, przy zastosowaniu prawidłowych podziałek dla poszczególnych obiektów, umożliwiających dobry odbiór treści i wysoką użyteczność w terenie” – przeczytaliśmy w uzasadnieniu.

 

Nagrodę w imieniu samorządu województwa i parków krajobrazowych odebrali: Sławomir Kopyść – Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Jarosław Pająkowski – Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego.

 

Mapy zostały wydane w ubiegłym roku. Można je otrzymać w siedzibach parków. Na podstawie map została przygotowana aplikacja na telefony komórkowe, którą można pobierać bezpłatnie ze sklepów ApStore, GooglePlay i Windows.

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony http://parki.kujawsko-pomorskie.pl/

 

Nagrodę odbierają Sławomir Kopyść oraz Jarosław Pająkowski, Fot. Marek WiśniewskiNagroda w ramach XXIV Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej, Fot. Marek Wiśniewski