Turystyka

Rajd rowerowy w Żninie

Kujawsko-Pomorskie na rowery!

Wakacyjna akcja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego promująca turystykę rowerową nadal trwa. Przed nami finałowy rajd w Toruniu, który odbędzie się w niedzielę 20 września.

Do tej pory spotkaliśmy się na pięciu rajdach: w maju jeździliśmy po Bydgoszczy, w czerwcu po Włocławku i Brodnicy, w lipcu po Tucholi, w miniony weekend cały Żnin zamienił się w „miasteczko rowerowe”. Trasę, pełną atrakcji turystycznych, ze Żnina przez Wenecję do osady westernowej Silverado City przejechało wspólnie ponad 250 rowerzystów.
Przed nami finałowy rajd w Toruniu. Startujemy w niedzielę 20 września z placu przy pętli autobusowej przy ul. Pawiej. Przejedziemy w sumie 20 km: ścieżką rowerową wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 553, następnie w kierunku Zamku Bierzgłowskiego, skręcimy na zielony szlak turystyczny, którym dojedziemy na Barbarkę.
Każdy zarejestrowany uczestnik rajdu otrzyma bezpłatny pakiet startowy: koszulkę akcji Kujawsko-Pomorskie na Rowery, numer startowy, pamiątkową naklejkę Lubię tu być oraz talon na posiłek regeneracyjny, czekający na mecie.
Rajd zakończy się w Osadzie Leśnej na Barbarce. Tam wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursach i zabawach, w których do wygrania będzie mnóstwo nagród związanych z turystyką rowerową oraz nagroda główna – rower. Każdy zarejestrowany uczestnik rajdu, który zamelduje się na mecie otrzyma pamiątkowy medal.

Zapraszamy do zapisów:
http://www.kujawsko-pomorskie.pl/
http://sts-timing.pl/rajdtorun/index.php
http://gra.fm/

Projekt jest realizowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007 -2013 oraz ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zdjęcia: Dorota Grzybowska.

Rajd rowerowy w ŻninieRajd rowerowy w ŻninieRajd rowerowy w ŻninieRajd rowerowy w ŻninieRajd rowerowy w Żninie