Sport

Mistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKP
Mistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKP

„Mistrzynie w Szkołach” – zapisy na specjalną lekcję wychowania fizycznego

To będzie niezwykła przygoda dla uczennic ze Żnina i okolic w Kujawsko-Pomorskiem! Cztery wielkie mistrzynie sportu, z jedyną polską mistrzynią olimpijską w pływaniu Otylią Jędrzejczak na czele, przyjadą w czwartek 15 czerwca do Żnina, by wziąć udział w specjalnej lekcji wychowania fizycznego w ramach akcji „Mistrzynie w Szkołach”.

 

– Wierzę, że dzięki naszym naprawdę niezwykłym lekcjom, które są skierowane tylko do dziewcząt i prowadzone tylko przez dziewczyny, uczennice inaczej spojrzą na aktywność fizyczną i będą bardziej aktywne. O to nam chodzi, bo jest z tym często naprawdę problem – mówi Otylia Jędrzejczak.

 

Do Liceum Ogólnokształcącego w Żninie, gdzie odbędzie się druga tegoroczna odsłona „Mistrzyń w Szkołach” Otylia Jędrzejczak zaprosiła trzy wielkie mistrzynie sportu – lekkoatletkę, medalistkę mistrzostw Europy Joannę Jóźwik, mistrzynię Europy i wicemistrzynię świata w short tracku Natalię Maliszewską oraz Joannę Paprocką, pięciokrotną mistrzynię świata i dziesięciokrotną mistrzynię Europy w taekwondo.

 

– Razem z dziewczynami, uczestniczkami naszej akcji, będziemy przy muzyce ćwiczyć przez czterdzieści pięć minut pod okiem wykwalifikowanej trenerki personalnej, a później opowiemy im swoje historie i będziemy odpowiadać na wszystkie pytania. Te rozmowy zawsze są bardzo inspirujące i jestem przekonana, że, podobnie jak ćwiczenia, bardzo wartościowe – dodaje Jędrzejczak.

 

To drugie „Mistrzynie w Szkołach” w tym roku. Pierwsza odsłona akcji odbyła się w kwietniu w Zgierzu koło Łodzi, gdzie z uczennicami ćwiczyły wicemistrzyni olimpijska w lekkiej atletyce Anna Kiełbasińska, Natalia Czerwonka, była łyżwiarka szybka, zdobywczyni srebrnego medalu olimpijskiego w drużynie oraz Paulina Maj-Erwardt, reprezentantka Polski w siatkówce kobiet, aktualna kapitan zespołu mistrzyń Polski ŁKS Commercecon Łódź.

 

Zajęcia skierowane są do uczennic z dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, bo właśnie w tej grupie wiekowej notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wf.

 

– Przyjeżdżamy, ćwiczymy i namawiamy do aktywności. Trzeba to zmienić, by dziewczyny były zdrowsze i bardziej szczęśliwe. Naszym hasłem jest „Jestem sobą, Jestem Bella”. Chcemy podkreślić, że piękno jest w każdej z nas bez względu na rozmiar i miejsce zamieszkania – mówi najlepsza zawodniczka w historii polskiego pływania. Sponsorem głównym Fundacji Otylii Jędrzejczak, wspierającym program „Mistrzynie w szkołach”, jest Bella, wiodąca marka na rynku artykułów higienicznych dla kobiet. Uczestniczki akcji otrzymają atrakcyjne pakiety startowe, ufundowane m.in. przez markę Bella i HMS Fitness.

 

„Mistrzynie w Szkołach” odwiedzą Żnin w czwartek, 15 czerwca. Początek zajęć zaplanowano na godz. 10.30. Projekt „Mistrzynie w Szkołach” w Żninie współfinansowany jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie oraz Starostwo Powiatowe w  Żninie.

 

Zapisy na stronie: https://fundacjaotylii.pl/mistrzynie-w-szkolach/