Sport i Turystyka

Park Krajobrzowy Góry Łosiowe fot. zasoby Urzędu Marszałkowskiego
Park Krajobrzowy Góry Łosiowe fot. zasoby Urzędu Marszałkowskiego

Otwieramy sezon rowerowy!

W piątek 21 maja, o godz. 14.00, startuje pierwszy w tym sezonie rajd rowerowy organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  Przygotowaliśmy dla Państwa przepiękną, 18-kilometrową trasę, znajdującą się na terenie Parku Krajobrazowego Góry Łosiowe.  Rajd rowerowy rozpocznie się i zakończy w Wielkim Wełczu. Na uczestników czekają  bezpłatne pakiety startowe, wspaniała atmosfera i dużo pozytywnej energii.

 

Zachęcamy wszystkich do zapisów: https://zapisy.sts-timing.pl/734/

 

Rajd rowerowy będzie promował rozwój turystyki zrównoważonej na obszarach cennych przyrodniczo. Jego trasa przebiegnie przez tereny najmłodszego parku krajobrazowego w naszym regionie, a także fragmentem Wiślanej Trasy Rowerowej w gminie Grudziądz. Dzięki współpracy z lokalnymi samorządami wybraliśmy interesującą trasę, abyśmy mogli doświadczyć bliskiego kontaktu z przyrodą. Przed rajdem spotkamy się z interesariuszami projektu ThreeT, aby podsumować wspólne osiągnięcia i zaprezentować propozycje tras w wybranych parkach krajobrazowych.

 

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu ThreeT – Thematic Trail Trigger (Interreg Europa). Projekt ma na celu zaplanowanie na obszarze parków krajobrazowych przebiegu tras do uprawiania turystyki aktywnej, w tym głównie rowerowej. Inspiracją dla nas były dobre praktyki zagranicznych partnerów projektu ThreeT, m.in.: z Finlandii, Węgier, Rumunii i Malty. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego we współpracy z lokalnymi włodarzami zaproponował koncepcję powstania tras turystycznych na terenach parków krajobrazowych, które będą mogły zostać ujęte w dokumentach strategicznych województwa. Realizacja wdrożeń uzależniona będzie od wsparcia środków europejskich w najbliższym okresie programowania w latach 2021-2027.

Szczegółowe informacje na temat projektu oraz wdrożeń znaleźć można w załączonej broszurze.

 

Trasa rajdu

 

Więcej na temat projektu