Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

  • Start
  • Marszałkowie Województwa

Marszałkowie Województwa

Waldemar Achramowicz – marszałek województwa kujawsko-pomorskiego w latach 1999-2006.

Urodził się 3 października 1949 r. w Toruniu. Ukończył ekonomię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Pracował na kolei. W okresie PRL-u należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, później członek Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Od 1994 do 1998 roku zasiadał w Radzie Miasta Torunia.

Przez trzy kadencje, w latach 1998-2010, był radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Od momentu powstania Kujawsko-Pomorskiego, przez dwie kadencje, do 24 listopada 2006 roku, był marszałkiem województwa.

 

 

Piotr Całbecki  - od 24 listopada 2006 do chwili obecnej (cztery kadencje) marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Urodził się  4 października 1967 roku w Toruniu. Ukończył biologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika . Pracował jako nauczyciel, asystent głównego technologa w prywatnej firmie, dyrektora Ośrodka Szkoleniowego Europejskiego Centrum Współpracy Młodzieży w Toruniu.

W latach 1998–2002, z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność, zasiadał w Radzie Miasta Torunia, będąc jednocześnie członkiem zarządu miasta. Od 2002 do 2006 był dyrektorem Wydziału Rozwoju i Projektów Europejskich Urzędu Miasta Torunia.

W 2002 roku, z listy Platformy Obywatelskiej, został wybrany do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w którym nieprzerwanie (pięć kadencji) zasiada do dziś. 24 listopada 2006 roku radni (po raz pierwszy) wybrali do marszałkiem województwa. Funkcję tę pełni do dziś (cztery kadencje).

W październiku 2015 został członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone