Gala podsumowująca etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach
12 marca 2019 roku w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbyła się gala podsumowująca etap rejonowy WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO O WIELKICH POLAKACH Bohater Polski Niepodległej Marian Rejewski – życie, dzieło i pamięć na tle historii Polski XX i XXI wieku. W uroczystości wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z rejonu bydgoskiego oraz inowrocławskiego, a także nauczyciele, dyrektorzy szkół i rodzice.
Galę otworzyły Ilona Zduńczuk – przewodnicząca Komisji Rejonowej nr 1 oraz Iwona Rostankowska przewodnicząca Komisji Rejonowej nr 6. Zaproszonych gości przywitał Robert Preus dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy reprezentowała Emilia Balana-Mroczkowska, zaś Prezydenta Miasta Bydgoszczy Magda Richert z Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy.
Głos zabrał ks. dr Paweł Nowogórski dyrektor Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku, organizator konkursu. Mówca podziękował za zaangażowanie i życzył sukcesów w zmaganiach podczas etapu wojewódzkiego.
Zwycięzcy etapu rejonowego konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku.
Laureaci I miejsca otrzymali rowery ufundowane przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy (Komisja rejonowa nr 1) i Jacka Rutkowskiego prezesa firmy MAT-BUD Zławieś Wielka
Wyniki etapu rejonowego 2018/2019
Komisja rejonowa nr 1 (miasto Bydgoszcz, powiaty: bydgoski, nakielski, sępoleński, tucholski)
I miejsce – Paciorek Kalina (Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy)
II miejsce – Kamiński Paweł (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Paterku)
II miejsce – Rausch Oliwier (Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej)
III miejsce – Bojas Patrycja Anna (Szkoła Podstawowa w Mycielewie)
Komisja rejonowa nr 6 (miasto Inowrocław, powiaty: inowrocławski, mogileński, żniński)
I miejsce – Aleksandra Panert (Szkoła Podstawowa im. Ziemi Kujawskiej w Dąbrowie Biskupiej)
II miejsce – Stanisław Jaskólski (Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Sikorskiego w Parchaniu)
III miejsce – Marcin Steppa (Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. ks. W. Demskiego)
Uroczystość uświetnił wykład Jerzego Lelwica Wkład Polaków w dzieło złamania szyfrów Enigmy i jego wpływ na losy II wojny światowej.