Aktualności

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Wspieramy młodzieżowe pozarządówki

Ponad dwieście tysięcy złotych trafi w tym roku do młodzieżowych organizacji pozarządowych z regionu na realizację projektów wspierających wychowanie. Pula ta, rozdysponowana w ramach konkursu ofert na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań samorządu województwa, pozwoli na realizację piętnastu projektów.

Organizacje i ruchy młodzieżowe mają istotny wkład w pracę wychowawczą z młodymi ludźmi. dzieci i młodzież mogą poznawać harcerskie wartości, kształtować swoje zainteresowania, aktywnie i wartościowo spędzać wolny czas. To ważni partnerzy samorządowych władz województwa w realizacji wielu wartościowych społecznie inicjatyw- podkreśla marszałek województwa Piotr Całbecki.

Lista dofinansowanych projektów

Pieniądze pochodzą z budżetu samorządu województwa i trafią głównie do organizacji harcerskich i uczniowskich klubów sportowych z całego regionu. Wsparcie finansowe trafi miedzy innymi do Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej Związku Harcerstwa Polskiego – hufców z Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia, Tucholi i powiatu żnińskiego oraz do uczniowskich klubów sportowych z powiatów aleksandrowskiego i włocławskiego. Przekazywane dofinansowanie pozwoli na organizację harcerskich zlotów i biwaków, organizację wakacyjnego wypoczynku nad morzem, wyjazdów integracyjnych i obozów sportowych.

Jak co roku Urząd Marszałkowski wsparł realizację projektów realizowanych przez organizacje pozarządowe w dziedzinach: kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki i działalności na rzecz osób niepełnosprawnych oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. W tym roku w puli środków znalazło się blisko 7 milionów złotych, które zostały  rozdysponowane w ramach 20 konkursów.

Czytaj także:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

7 lipca 2022 rok