Aktualności

Wsparcie dla rodzin, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Wsparcie dla rodzin, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wsparcie dla rodzin

120 tysięcy złotych z budżetu województwa trafiło w tym roku na realizację projektów wspierających rodziny w pełnieniu funkcji rodzicielskich. Dziesięć wybranych w drodze konkursu zadań przeprowadzą organizacje na terenie Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza oraz powiatów brodnickiego i inowrocławskiego.

 

– Wsparcie rodziców jest kluczowym elementem kształtującym dorosłe życie młodych ludzi, dlatego tak ważne jest wzmacnianie potencjału rodziny i rozwój umiejętności wychowawczych i rodzicielskich – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Na działania na rzecz wsparcia rodzin w pełnieniu ich funkcji rodzicielskich przeznaczyliśmy 120 tysięcy złotych. Wśród organizacji, które otrzymały dotacje są między innymi „Stowarzyszenie Gildia Superbohaterów” dla rodziny w Toruniu, grudziądzka Poradnia Specjalistyczna Pomoc Rodzinna „Nadzieja”, bydgoska fundacja „Nie – Zwykła” dla Rodziny oraz inowrocławska fundacja Ekspert-Kujawy. W ramach projektów rodzice mogą brać udział w warsztatach umiejętności wychowawczych i zajęciach terapeutycznych, podczas których dowiedzą się między innymi jak budować dobre relacje z dzieckiem, nauczą się jak rozwiązywać konflikty w rodzinie oraz jak wspierać i rozwijać umiejętności swoich pociech.

 

 

Urząd Marszałkowski wspiera realizację projektów organizacji pozarządowych w dziedzinach: kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki oraz działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. W tym roku w puli środków znalazło się blisko 7 milionów złotych, które zostały  rozdysponowane w ramach 20 konkursów. 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

22 czerwca 2022 r.