Aktualności

Zajęcia sportowe dla seniorów w Kijewie Królewskim. Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Zajęcia sportowe dla seniorów w Kijewie Królewskim. Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Wspieramy aktywizację osób 65+

Z myślą o seniorach samorząd województwa przyznał wsparcie na realizację 23 imprez rekreacyjnych, zajęć aktywności fizycznej, wyjazdów i spotkań integrujących starsze pokolenie z młodszym. Na zadania publiczne realizowane przez organizacje pozarządowe trafiło w tym roku 90 tysięcy złotych.

 

 – Seniorzy stanowią dziś coraz liczniejszą grupę społeczną. Wielu z nich pragnie nadal prowadzić aktywny tryb życia, poszukuje oferty rekreacyjnej i kulturalnej dostosowanej do swoich potrzeb i możliwości. Przedsięwzięcia i działania podejmowane przez organizacje pozarządowe są wartościową odpowiedzią na oczekiwania starszego pokolenia, sprzyjają integracji z młodymi – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

 W tym roku samorząd województwa przekazał łącznie 90 tysięcy złotych, które trafią na realizacje 23 imprez rekreacyjnych, spotkań i zajęć edukacyjnych przygotowanych z myślą o osobach starszych. Wśród organizacji, które otrzymały środki na realizację wspomnianych przedsięwzięć są między innymi Fundacja Arka z Bydgoszczy, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie (powiat świecki), Fundacja Caietanus z Włocławka czy Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze (powiat rypiński).

 

Lista dofinansowanych projektów

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

23 czerwca 2022 r.