Aktualności

Probaltica 2019, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Probaltica 2019, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Pozarządówki z dofinansowaniem na organizację wydarzeń kulturalnych

Półtora miliona złotych z budżetu województwa trafiło w tym roku do organizacji pozarządowych na organizację 70 różnorodnych wydarzeń kulturalnych. Wśród imprez, które wspieramy, jest m.in. tegoroczny Festiwal Probaltica w Toruniu.

 

 – To dzięki kulturze tworzymy wspólnotę. Jestem dumny z tego, że jako samorząd województwa możemy wspierać przedsięwzięcia poszerzające ofertę kulturalną regionu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

 W ramach konkursu na wykonanie zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego marszałkowskie fundusze wesprą między innymi liczne koncerty, festiwale i konkursy.

 

Wśród dofinansowanych wydarzeń znalazły się zarówno te, które odbędą się z tym roku, jak i cykliczne wydarzenia, na których organizację przekażemy dotacje także w 2023 i 2024 roku. Poza wspomnianym Festiwalem Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich to również między innymi festiwal Transgresje-22, Międzynarodowy Festiwal Sztuki na Bilbordach Art Moves (edycje 2022 – 2024), XXXI Finał Turnieju Poezji Śpiewanej w ramach 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Ogólnopolski Festiwal „Brodnicka Uczta Teatralna” 2022 i III Żniński Festiwal Operetkowy.

 

 

Samorząd województwa corocznie wspiera realizację projektów organizacji pozarządowych w dziedzinie kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki oraz działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. W tym roku w puli środków znalazło się blisko 7 milionów złotych, które zostały  rozdysponowane w ramach 20 konkursów.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

19 kwietnia 2022 r.