Aktualności

Zajęcia w ramach projektu „Mistrzynie w Szkołach”, fot. Paweł Skraba
Zajęcia w ramach projektu „Mistrzynie w Szkołach”, fot. Paweł Skraba

WF z mistrzyniami sportu

Pięć mistrzyń sportu poprowadziło wczoraj (10 czerwca) w hali Rypińskiego Centrum Sportu lekcję wychowania fizycznego dla 350 dziewcząt w ramach tegorocznej edycji akcji „Mistrzynie w Szkołach”, organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Wydarzenie wspiera finansowo samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Z mistrzyniami i uczennicami spotkała się członek zarządu Aneta Jędrzejewska.

– Dziś, w czasie, gdy pandemia jeszcze nie ustąpiła, a dzieci przez wiele miesięcy siedziały w domach, podkreślenie, że aktywność fizyczna jest potrzebna, a z ćwiczeń można czerpać radość i bawić się nimi, jest bardzo istotne. Mam nadzieję, że dzięki naszym lekcjom dziewczęta inaczej spojrzą na sport – mówi Otylia Jędrzejczak.

Razem z mistrzynią olimpijską z Aten do Rypina przyjechały cztery niezwykłe sportsmenki: trzykrotna medalistka igrzysk olimpijskich w kajakarstwie Beata Mikołajczyk-Rosolska, dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim Luiza Złotkowska, Natalia Maliszewska, mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata w short tracku oraz Iga Baumgart-Witan, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy w lekkiej atletyce.

Szkoły, których uczennice uczestniczyły w spotkaniu:

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Rypinie,
 • Miejski Uczniowski Klub Pływacki „Przyjazne Wody” z Wąbrzeźna,
 • Szkoła Podstawowa w Nadróżu (w powiecie rypińskim),
 • Szkoła Podstawowa w Sosnowie (powiat rypiński),
 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skrwilnie (w powiecie rypińskim),
 • Szkoła Podstawowa nr 7 w Brodnicy,
 • Zespół Szkół nr 3 im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie,
 • Szkoła Podstawowa nr 3w Rypinie,
 • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Klonowie (powiat golubsko-dobrzyński),
 • Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie (powiat golubsko-dobrzyński),
 • Zespół Szkół w Działyniu (powiat golubsko-dobrzyński),
 • I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu,
 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. J. Kusocińskiego w Inowrocławiu,
 • Zespół Szkół nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie,
 • Zespół Szkół nr 1 w Rypinie.

Projekt „Mistrzynie w szkołach” współfinansowany jest przez Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a jego pierwszą odsłonę w 2021 roku  – zajęcia w Rypinie –  wspierają także samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, miasto Rypin oraz powiat rypiński.  Więcej informacji na stronie www.mistrzyniewszkolach.pl.

To już czwarta edycja „Mistrzyń w Szkołach” na Kujawach i Pomorzu. Trzy lata temu impreza odbyła się w Grębocinie pod Toruniem (więcej), w 2019 roku we Włocławku (więcej), a w ubiegłym roku mistrzynie pojawiły się w Inowrocławiu (więcej).

 

Departament Sportu i Turystyki

oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

10 czerwca 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 11 czerwca 2021 r.

Zajęcia w ramach projektu „Mistrzynie w Szkołach”, fot. Paweł SkrabaZajęcia w ramach projektu „Mistrzynie w Szkołach”, fot. Paweł SkrabaZajęcia w ramach projektu „Mistrzynie w Szkołach”, fot. Paweł SkrabaZajęcia w ramach projektu „Mistrzynie w Szkołach”, fot. Paweł SkrabaZajęcia w ramach projektu „Mistrzynie w Szkołach”, fot. Paweł SkrabaZajęcia w ramach projektu „Mistrzynie w Szkołach”, fot. Paweł SkrabaZajęcia w ramach projektu „Mistrzynie w Szkołach”, fot. Paweł SkrabaZajęcia w ramach projektu „Mistrzynie w Szkołach”, fot. Paweł SkrabaZajęcia w ramach projektu „Mistrzynie w Szkołach”, fot. Paweł SkrabaZajęcia w ramach projektu „Mistrzynie w Szkołach”, fot. Paweł SkrabaZajęcia w ramach projektu „Mistrzynie w Szkołach”, fot. Paweł SkrabaZajęcia w ramach projektu „Mistrzynie w Szkołach”, fot. Paweł SkrabaZajęcia w ramach projektu „Mistrzynie w Szkołach”, fot. Paweł SkrabaZajęcia w ramach projektu „Mistrzynie w Szkołach”, fot. Paweł SkrabaZajęcia w ramach projektu „Mistrzynie w Szkołach”, fot. Paweł SkrabaZajęcia w ramach projektu „Mistrzynie w Szkołach”, fot. Paweł SkrabaZajęcia w ramach projektu „Mistrzynie w Szkołach”, fot. Paweł SkrabaZajęcia w ramach projektu „Mistrzynie w Szkołach”, fot. Paweł Skraba