Aktualności

Fot. Paweł Skraba
Fot. Paweł Skraba

WF z mistrzyniami

Sześć mistrzyń sportu przyjechało wczoraj (9 maja) do Włocławka, by poprowadzić lekcję wychowania fizycznego dla dziewcząt w ramach tegorocznej edycji akcji „Mistrzynie w Szkołach”, prowadzonej przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Akcję wspiera samorząd województwa.

 

Zajęcia skierowane zostały do uczennic ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, bo właśnie w tym wieku notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wf. Spotkanie z mistrzyniami ma przekonać uczennice, że zajęcia sportowe nie są i nie muszą być nudne.

 

Tym razem Otylia Jędrzejczak zaprosiła do udziału w specjalnej lekcji wychowania fizycznego złotą medalistkę igrzysk w Rio de Janeiro Magdalenę Fularczyk-Kozłowską, dwie wielokrotne medalistki największych imprez w short tracku Natalię i Patrycję Maliszewskie, brązową medalistkę Mistrzostw Świata w sztafecie 4×400 metrów Martynę Dąbrowską oraz trzykrotną złotą medalistkę Igrzysk Paraolimpijskich i wielokrotną mistrzynię świata w pływaniu Joannę Mendak.

 

Na naszych zajęciach staramy się pokazać, że lekcja wf może być fajna, że warto uprawiać sport – mówi Otylia Jędrzejczak.

 

Głównym partnerem Fundacji Otylii Jędrzejczak, wspierającym program „Mistrzynie w szkołach”, jest Always #JakDziewczyna. To akcja społeczna wspierana przez miliony kobiet na całym świecie, która ma na celu podnoszenie poziomu pewności siebie wśród dziewcząt.

 

Zajęcia „Mistrzynie w Szkołach” trwały kilka godzin, w roli prowadzących wystąpili wykwalifikowani trenerzy personalni. Dzień zakończył się spotkaniem, na którym Otylia Jędrzejczak wraz ze swoimi gośćmi odpowiadała na pytania dziewcząt. 

 

Gospodarzem pierwszej tegorocznej odsłony akcji „Mistrzynie w Szkołach” będzie miasto Włocławek. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a impreza we Włocławku także z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego. Jest to kolejna akcja „Mistrzyń w Szkołach” której inaugurację zaplanowano w naszym województwie. W 2019 roku Otylia Jędrzejczak i pozostałe mistrzynie sportu spotkają się z uczennicami także w Starogardzie Gdańskim (31 maja) i Krakowie (4 czerwca).

 

Departament Sportu i Turystyki

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

8 maja 2019

Ostatnia aktualizacja: 10 maja 2019 r.