Aktualności

Zajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
Zajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

WF z mistrzyniami sportu

Pięć mistrzyń sportu poprowadziło we wtorek (29 września) w Inowrocławiu lekcję wychowania fizycznego dla ponad 240 dziewcząt w ramach tegorocznej edycji akcji „Mistrzynie w Szkołach”, organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Wydarzenie wspiera finansowo samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Z mistrzyniami i uczennicami spotykały się przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska oraz członek zarządu Aneta Jędrzejewska.

 

Zajęcia skierowane zostały do uczennic ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, bo właśnie w tym wieku notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wf. Spotkanie z mistrzyniami ma przekonać uczennice, że zajęcia sportowe nie są i nie muszą być nudne.

 

Do udziału w zajęciach w Inowrocławiu Otylia Jędrzejczak zaprosiła mistrzynie olimpijskie i wielokrotne medalistki: Anitę Włodarczyk, Magdalenę Fularczyk-Kozłowską, Igę Baumgart-Witan oraz Annę Brożek. Miejscem kilkugodzinnych zajęć była hala widowiskowo-sportowa OSiR. Wzięły w nich udział uczennice 13 szkół z Kujaw i Pomorza. Lekcje odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

Aktywność fizyczna uczennic, zwłaszcza w okresie pandemii, jeszcze bardziej spadła. Chcemy je przekonać, że lekcja wychowania fizycznego jest fajna i że warto do niej wrócić, a także do codziennej aktywności fizycznej – mówi Otylia Jędrzejczak.

 

Projekt „Mistrzynie w Szkołach” współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu, a jego pierwszą odsłonę w 2020 roku – zajęcia w Inowrocławiu – wspierają także samorząd województwa kujawsko-pomorskiego oraz miasto Inowrocław i powiat inowrocławski.

 

To już trzecia edycja „Mistrzyń w Szkołach” na Kujawach i Pomorzu. Dwa lata temu impreza odbyła się w Grębocinie pod Toruniem (więcej), a w ubiegłym roku mistrzynie pojawiły się we Włocławku (więcej). Do końca 2020 roku zajęcia z cyklu „Mistrzynie w Szkołach” odbędą się jeszcze m.in. w Sanoku i Zduńskiej Woli.

 

Więcej informacji o akcji na stronie www.mistrzyniewszkolach.pl.

 

Departament Sportu i Turystyki

oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

29 września 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 1 października 2020 r.

Zajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Paweł SkrabaZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Paweł SkrabaZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Paweł SkrabaZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Paweł SkrabaZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Paweł SkrabaZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Paweł SkrabaZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Paweł SkrabaZajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Paweł Skraba