Aktualności

Uroczystość podpisania umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 255 na odcinku pomiędzy Pakością i Jankowem w powiecie inowrocławskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Uroczystość podpisania umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 255 na odcinku pomiędzy Pakością i Jankowem w powiecie inowrocławskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Dokończymy drogę w Pakości

W tym roku wznowione zostaną prace na przebudowie ponad dwukilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 255 pomiędzy Pakością i Jankowem w powiecie inowrocławskim. Umowa z wykonawcą, firmą Inodrog z Inowrocławia, opiewająca na blisko 6 milionów złotych, została podpisana w poniedziałek (28 września) w Urzędzie Marszałkowskim.

 

W spotkaniu wzięli udział marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, wicemarszałek Zbigniew Sosnowski, radny województwa Adam Banaszak, senator Krzysztof Brejza, poseł Magdalena Łośko, starosta inowrocławski Wiesława Pawłowska, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Przemysław Dąbrowski i prezes firmy Inodrog Izabella Strynkiewicz-Boczek.

 

– Zbliżamy się do finalizacji tej długo wyczekiwanej inwestycji w powiecie inowrocławskim.  To ważne przedsięwzięcie, jeden z elementów dużego programu modernizacji dróg wojewódzkich w naszym regionie – podkreślał marszałek Piotr Całbecki.

 

W pierwszej kolejności dokończone zostaną prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Następnie wykonawca wybuduje chodniki i ścieżki rowerowe. Od przejazdu kolejowego w kierunku Jankowa zaplanowano ciąg pieszo-rowerowy. Na skrzyżowaniu z drogą na tamę, które funkcjonuje już jako czterowlotowe rondo, ułożona zostanie jeszcze jedna warstwa nawierzchni. Na Rynku wydzielone zostaną miejsca parkingowe i zatoka postojowa, a na wysokości rynku i ulicy Mikołaja powstaną azyle dla pieszych, pozwalające na pokonywanie jezdni w dwóch etapach.

 

Kolejnym etapem przedsięwzięcia będzie przebudowa dwudziestokilometrowego odcinka od Jankowa do Strzelna. Gotowa jest dokumentacja.

 

Inwestycje drogowe w regionie

 

Rozwijamy sieć transportową i komunikacyjną w naszym województwie. 17 września otwarto po przebudowie ulicę Mleczarską, która jest częścią budowanej etapami obwodnicy Rypina oraz podpisano list intencyjny, na podstawie którego rozpocznie się kolejny etap tej ważnej inwestycji – przebudowany zostanie odcinek drogi łączącej Starorypin i Godziszewy.

 

W Jabłonowie Pomorskim w powiecie brodnickim otwarto zmodernizowany ciąg ulic w centrum miasta: Głównej, Kolejowej i Generała Władysława Sikorskiego. Inwestycja, o wartości blisko 14 milionów złotych, zrealizowana została dzięki współpracy samorządu województwa, starostwa powiatu brodnickiego oraz miasta i gminy Jabłonowo Pomorskie. Więcej.

 

Zarząd Dróg Wojewódzkich

oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

28 września 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 30 września 2020 r.

 

Uroczystość podpisania umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 255 na odcinku pomiędzy Pakością i Jankowem w powiecie inowrocławskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość podpisania umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 255 na odcinku pomiędzy Pakością i Jankowem w powiecie inowrocławskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość podpisania umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 255 na odcinku pomiędzy Pakością i Jankowem w powiecie inowrocławskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość podpisania umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 255 na odcinku pomiędzy Pakością i Jankowem w powiecie inowrocławskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość podpisania umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 255 na odcinku pomiędzy Pakością i Jankowem w powiecie inowrocławskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość podpisania umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 255 na odcinku pomiędzy Pakością i Jankowem w powiecie inowrocławskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość podpisania umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 255 na odcinku pomiędzy Pakością i Jankowem w powiecie inowrocławskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość podpisania umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 255 na odcinku pomiędzy Pakością i Jankowem w powiecie inowrocławskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość podpisania umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 255 na odcinku pomiędzy Pakością i Jankowem w powiecie inowrocławskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość podpisania umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 255 na odcinku pomiędzy Pakością i Jankowem w powiecie inowrocławskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość podpisania umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 255 na odcinku pomiędzy Pakością i Jankowem w powiecie inowrocławskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość podpisania umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 255 na odcinku pomiędzy Pakością i Jankowem w powiecie inowrocławskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość podpisania umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 255 na odcinku pomiędzy Pakością i Jankowem w powiecie inowrocławskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość podpisania umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 255 na odcinku pomiędzy Pakością i Jankowem w powiecie inowrocławskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość podpisania umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 255 na odcinku pomiędzy Pakością i Jankowem w powiecie inowrocławskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość podpisania umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 255 na odcinku pomiędzy Pakością i Jankowem w powiecie inowrocławskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość podpisania umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 255 na odcinku pomiędzy Pakością i Jankowem w powiecie inowrocławskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość podpisania umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 255 na odcinku pomiędzy Pakością i Jankowem w powiecie inowrocławskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPMapka poglądowa