Turystyka

Eskapada - Poznaj swój region z przewodnikiem. 29-30 maja 2021. www.eskapada-z-przewodnikiem.pl

Turystyczna eskapada po Kujawach i Pomorzu

Ponad 100 wycieczek, warsztatów, prelekcji, questów i rajdów pieszych i rowerowych po znanych i nieznanych zakątkach województwa, będzie dostępnych za darmo w weekend 29-30 maja br.  Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego po raz siódmy przeprowadzi akcję „Poznaj swój region z przewodnikiem”, tym razem z nowym słowem – ESKAPADA – w nazwie.  Będzie bezpiecznie, atrakcyjnie i angażująco

 

Województwo kujawsko-pomorskie jest pełne niezwykłych miejsc do odkrycia. By znaleźć jego największe skarby trzeba jednak mieć dobrego przewodnika. Gospodarzami akcji ESKAPADA. Poznaj swój region z przewodnikiem, która odbędzie się w dniach 29-30 maja br., jest ponad 60 organizacji z całego województwa. Dzięki nim powstała bogata oferta wycieczek po regionie. Przewodnicy przygotowali prawdziwe szlagiery, jak Tucholski Park Krajobrazowy i kanał Brdy, a także zupełnie nowe, premierowe atrakcje, jak zwiedzanie pałacu w Ostromecku. Eskapada to co roku nowe pomysły na poznawanie regionu – w tej edycji między innymi będzie nocne zwiedzanie Torunia z Domem Legend, rajdy rowerowe do dworów i folwarków w Brześciu Kujawskim i osady Askaukalis oraz gra terenowa „szlakiem pałuckich skarbów”.

 

Liczba miejsc na poszczególne wydarzenia jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy na stronie www. eskapada-z-przewodnikiem.pl od czwartku 20 maja, godz. 9.00 do piątku 28 maja do godz. 21.00!

 

Województwo kujawsko-pomorskie jest konstelacją dobrych miejsc. Podczas Eskapady dotrzemy do jej najjaśniejszych gwiazd. Zabiorą nas do nich przewodnicy, którzy znają region, jak nikt inny. To mistrzowie ceremonii odkrywający przed nami tajemnice Kujaw i Pomorza. Dzięki nim nie tylko zobaczymy nowe miejsca, ale i usłyszymy wyjątkowe opowieści mówi Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

 

W tym roku wydarzenie otrzymało nową nazwę – ESKAPADA – które podkreśla jego wyjątkowy charakter. To obecnie jedna z największych w Polsce imprez, promujących turystykę regionalną, ale przede wszystkim spotkanie osób ciekawych świata i ceniących sobie lokalne odkrycia. Uczestnicy akcji są gotowi wyrwać się z codziennej rutyny i wyruszyć w drogę. Eskapada to radosna wyprawa w nieznane!

 

Tegoroczna ESKAPADA ma szczególny wymiar, bo wszyscy jesteśmy już zmęczeni zamknięciem i ograniczeniami w podróżowaniu. Dlatego sprawimy, że będzie można bezpiecznie wyrwać się z domu – ESKAPADA to lokalne wycieczki, w małych grupach pod okiem doświadczonych przewodników.

 

Koordynatorem akcji jest Urząd Marszałkowski, a jego partnerami są Samorząd Przewodników Turystycznych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, a także organizacje pozarządowe, gminy, uczelnie oraz przedsiębiorstwa z terenu całego regionu.

 

Plakat - Eskapada - Poznaj swój region z przewodnikiem. 29-30 maja 2021. www.eskapada-z-przewodnikiem.pl