Turystyka

Targi Tour Salon 2014

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Turystyczne Tour Salon w Poznaniu były dla naszego regionu bardzo udane. Stoisko kujawsko-pomorskiego zdobyło nagrodę ACANTHUS AUREUS.

 

Nasze województwo na targach TOUR SALON, reprezentowała Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna. W pierwszym dniu uwaga została zwrócona na turystyce aktywnej i pięknie krajobrazu. Goście stoiska sprawdzili swoją kondycję w jeździe na rowerze oraz osiągnięcia na ergometrze wioślarskim, by w czasie wizyty w naszym regionie być pewnym, że starczy sił na aktywne zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Kujaw i Pomorza.

Drugi dzień poświęcony był kulturze. Na gości targów czekały mini rekonstrukcje historyczne, gdzie zaprezentowali się cystersi z Koronowa oraz ułani z Bydgoszczy, którzy zapraszali do spędzenia 11 listopada w grodzie nad Brdą. Do Chełmna, miasta zakochanych zaprosił ze scenką rodzajową Teatr Agrafka. Toruń reprezentowany był przez Dom Legend, Lipno niegasnąca gwiazda Pola Negri, a Grudziądz specjaliści od czerpania papieru, którzy nauczali jak samodzielnie wykonać własną kartkę.

Trzeci dzień zadedykowany był smakoszom. Każdy odwiedzający mógł skosztować dań z gęsiny oraz domowych specjałów z naszej agroturystyki.

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Turystyczne Tour Salon w Poznaniu były dla naszego regionu bardzo udane.

Spośród 40 zgłoszonych przez Regionalne Organizacje Turystyczne produktów turystycznych walczących o Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, w gronie 10 laureatów znalazł się Bella Skyway Festival w Toruniu. Jego Organizatorzy odebrali podwójną nagrodę – w konkursie dla internautów Festiwal zdeklasował innych – przechwycił  ponad połowę wszystkich głosów!
 
Gwiazdą Gali był też Inowrocław. Tężnie Solankowe są oficjalnie jednym z 7 Nowych Cudów Polski (IV miejsce), o czym zdecydowali czytelnicy miesięcznika National Geographic TRAVELER, oddając w całym tegorocznym konkursie rekordową ilość 115 tys. głosów.
 
Polska Organizacja Turystyczna nagrodziła podczas Targów uczestników jakościowych konkursów branżowych:
 
Najlepszym z najlepszych Centrów Informacji Turystycznej w Polsce okazało się Bydgoskie Centrum Informacji (BCI). Po certyfikacji przeprowadzonej przez K-POT, Centrum po raz kolejny przyznano najwyższą kategorię 4*, a podczas Targów uzyskało ono najlepszą ocenę Jury spośród wszystkich “czterogwiazdkowców” w kraju.
 
W tym samym konkursie punkt IT w Koronowie zdobył III miejsce w Polsce, w kategorii 2 *.
 
W konkursie Róża Regionów 2014 – I miejsce w kategorii projekt specjalny – za pierwszą w Polsce aplikację mobilną zintegrowaną z przewodnikiem zdobyła Lokalna Grupa Działania „Dolina Drwęcy” skupiająca: Gminy Dobrzyńskie Region Południe, Gminy Dobrzyńskie Region Północ, Wieczno, Wydawcę Polskich Wydawnictw Reklamowych, Chełmińsko-Dobrzyński Szlak Turystyczny.
 
Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna zdobyła również nagrodę “ACANTHUS AUREUS” za uczestnictwo w targach ze stoiskiem najbardziej sprzyjającym realizacji strategii marketingowej.

Udział K-POT-u w targach jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007–2013 oraz budżetu Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.
 
 
23 października 2014 r.
Ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2014 r. 

 

 stopka - fundusze