Turystyka

Centrum Kulturalno-Kongresowe „Jordanki”

Spacer z przewodnikiem – zwiedzanie inwestycji w budowie CKK „Jordanki” w Toruniu – zapowiedź

Z uwagi na ogromne zainteresowanie, jakim cieszyła się możliwość zwiedzania Centrum Kulturalno-Kongresowego „Jordanki”, Oddział Przewodnicki PTTK w Toruniu  zaprasza ponownie, w ramach organizowanych „Spacerów z przewodnikiem”, na zwiedzanie inwestycji w sobotę, 26.09.2015r., o godz. 15.00 i 16.00 oraz w niedzielę, 27.09.2015r., o godz. 14.00 i 15.00. Chętni spotykają się, w potwierdzonych godzinach, przy wejściu od ul. Czerwona Droga. 

 

 Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy drogą elektroniczną, e-mail: oppttk.torun@wp.pl  do dnia 23.09.2015 r.

Wielofunkcyjna sala koncertowa na Jordankach, zlokalizowana w samym centrum Torunia, nieopodal Starego Miasta, wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO – zostanie otwarta jesienią tego roku. Oryginalna bryła  architektoniczna i nowoczesne rozwiązania – zapewnią wyjątkowe warunki do organizacji konferencji, targów i kongresów. W obiekcie znajdą się m. in. duża sala z widownią na 880 miejsc, mała sala z widownią na 300 miejsc, oraz  parking podziemny na 185 samochodów. Akustyka w dużej sali będzie regulowana – za pomocą mobilnych sufitów. Obie sale będzie można ze sobą połączyć za pomocą przesuwnych ścian. Ich przestrzeń będzie można dowolnie kształtować za pomocą mobilnych widowni. Ponadto w obiekcie znajdzie się  kilka mniejszych sal konferencyjnych i meeting room-ów, oraz profesjonalny pressroom. Stworzony przez Fernando Menisa projekt sali na Jordankach otrzymał nagrodę na Festiwalu Architektury Światowej (WAF)
w Barcelonie, w 2010 r., jako  najlepszy kulturalny projekt przyszłości.

 

UWAGA!

Osoby zwiedzające powinny:

– założyć odpowiednie obuwie, z utwardzoną podeszwą

– zapoznać się z informacją „Mostostalu” w zakresie bezpiecznego przebywania na terenie budowy dla gości  

 

 

źródło:

Halina Mazurkiewicz

Oddział Przewodnicki PTTK w Toruniu