Turystyka

Spacer z mapą po historycznym Inowrocławiu, fot. Jerzy Ekert
Spacer z mapą po historycznym Inowrocławiu, fot. Jerzy Ekert

Spacer z mapą po historycznym Inowrocławiu -relacja

19 maja br., w sobotę, inowrocławski Oddział PTTK wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 1 im. św Wojciecha zorganizował spacer szlakiem miejsc związanych  z dziejami naszego miasta. W trakcie spaceru należało zidentyfikować obiekty zaznaczone numerami na planie miasta i przyporządkować im litery odpowiadające rozmieszczonym dookoła fotografiom, wpisując odpowiednie pary liczb i liter na karcie startowej.

 

Na mapce zaznaczono 20 obiektów architektonicznych, fotografii było 21. Przedstawione miejsca związane były z historią Inowrocławia – zarówno z ważnymi wydarzeniami, jak i z codziennym życiem.
W spacerze wzięło udział 17 drużyn: ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 11, Szkoły Podstawowej Integracyjnej, Szkoły Podstawowej nr 16 oraz turyści indywidualni. Najlepszą znajomością obiektów na trasie spaceru wykazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w składzie: Zuzanna Lewandowska, Amelia Kachel, Aleksandra Bochat.

 

tekst:

Oddział PTTK w Inowrocławiu

 

Spacer z mapą po historycznym Inowrocławiu, fot. Jerzy EkertSpacer z mapą po historycznym Inowrocławiu, fot. Jerzy EkertSpacer z mapą po historycznym Inowrocławiu, fot. Jerzy EkertSpacer z mapą po historycznym Inowrocławiu, fot. Jerzy EkertSpacer z mapą po historycznym Inowrocławiu, fot. Jerzy EkertSpacer z mapą po historycznym Inowrocławiu, fot. Jerzy EkertSpacer z mapą po historycznym Inowrocławiu, fot. Jerzy EkertSpacer z mapą po historycznym Inowrocławiu, fot. Jerzy EkertSpacer z mapą po historycznym Inowrocławiu, fot. Jerzy EkertSpacer z mapą po historycznym Inowrocławiu, fot. Jerzy EkertSpacer z mapą po historycznym Inowrocławiu, fot. Jerzy EkertSpacer z mapą po historycznym Inowrocławiu, fot. Jerzy EkertSpacer z mapą po historycznym Inowrocławiu, fot. Jerzy EkertSpacer z mapą po historycznym Inowrocławiu, fot. Jerzy EkertSpacer z mapą po historycznym Inowrocławiu, fot. Jerzy Ekert