Turystyka

fot. Oddział PTTK w Inowrocławiu
fot. Oddział PTTK w Inowrocławiu

Rajd pieszy „Pieczonego Ziemniaka” – relacja

7 października 2017 roku odbył się rajd pieszy „Pieczonego Ziemniaka” zorganizowany przez Inowrocławski Oddział PTTK. W wydarzeniu uczestniczyło blisko 350 turystów pieszych oraz kilkunastu rowerzystów zrzeszonych w Klubie Turystyki Rowerowej ”KUJAWIAK” przy inowrocławskim Oddziale PTTK.

 

W imprezie wzięły udział: Szkoła Podstawowa Nr 1, Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkoła Podstawowa Nr 6, Szkoła Podstawowa Nr 11, Szkoła Podstawowa Integracyjna, Szkoła Podstawowa Nr 14, Szkoła Podstawowa Nr 16, Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny, Szkoła Podstawowa z Jaksic, Szkoła Podstawowa Jagiellonka, a także Szkoła Podstawowa z Włocławka.

 

Uczestnicy rajdu wyruszyli z Olszewic, zakończenie Rajdu odbyło się na terenie gospodarstwa agroturystycznego „Szarotka” w Słońsku. Na uczestników imprezy czekały pieczone ziemniaki prosto z ogniska, gorąca herbata, a także słodka przekąska. Dodatkowymi atrakcjami była przejażdżka kucykiem, jak również trampolina.

 

Podczas Rajdu został przeprowadzony konkurs „na najbardziej oryginalnego ludzika z ziemniaka”, a na zwycięzców czekały dyplomy i atrakcyjne nagrody. Ponadto Prezes Inowrocławskiego Oddziału PTTK Andrzej Dargacz wręczył legitymacje  nowym członkom PTTK.

 

tekst:

Oddział PTTK w Inowrocławiu

 

fot.: Oddział PTTK w Inowrocławiufot.: Oddział PTTK w Inowrocławiufot.: Oddział PTTK w Inowrocławiufot.: Oddział PTTK w Inowrocławiufot.: Oddział PTTK w Inowrocławiufot.: Oddział PTTK w Inowrocławiufot.: Oddział PTTK w Inowrocławiufot.: Oddział PTTK w Inowrocławiu