Turystyka

Propozycje Oddziału Miejskiego PTTK w Toruniu na sobotę – 3 października

W dniu 3 października br. Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa wspólnie z Wydziałem Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia w Toruniu organizują, już po raz XVIII, Rajd „Jestem wolny, kocham siebie, nie chcę się niszczyć”

 

W tej tradycyjnej imprezie udział weźmie około 1000 dzieci i młodzieży szkolnej. Impreza turystyczna odbędzie się w ramach kampanii „Październik 2015 – w gotyckich murów cieniu mówimy STOP uzależnieniu”. Jej celem jest propagowanie zdrowego, wolnego od uzależnień stylu życia oraz aktywnego wypoczynku, poprzez czynne uprawianie turystyki i rekreacji. Organizatorzy imprezy dla młodych turystów przygotowali siedem tras, w tym: 5 tras pieszych, jedną rowerową oraz trasę dla miłośników imprez na orientację. Po pokonaniu tras wszyscy uczestnicy rajdu spotkają się na błoniach nadwiślanych przy Martówce na Bydgoskim Przedmieściu. Tam dla uczestników imprezy został przygotowany blok konkursów rekreacyjno – turystycznych, a ponadto odcisk pamiątkowej pieczęci, potwierdzenie zdobytych punktów na odznaki turystyki kwalifikowanej oraz smaczna i gorąca turystyczna grochówka. Komandorem imprezy będzie Dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia – Izabela Miłoszewska. Zakończenie imprezy połączone z wręczeniem nagród i upominków nastąpi około godz. 13.00.

 

W tym samym dniu, Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza mieszkańców miasta na kolejną wycieczkę krajoznawczo – pieszą w ramach cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”. Uczestnicy wycieczki spotkają się o godz. 7.55 przed dworcem autobusowym, z którego o godz. 8.10 wyjadą autobusem do miejscowości Kąkol. Trasa przejścia pieszego będzie przebiegała z Kąkola przez Puszczę Bydgoską i Dąblin, do Gniewkowa. Cała trasa będzie liczyła około 14 km, a poprowadzi ją przodownik turystyki pieszej Leszek Zbijewski.

 

źródło:

Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa