Turystyka

Nowe technologie na Szlaku św. Jakuba

Województwo Kujawsko-Pomorskie aktywnie włącza się w międzynarodowe projekty służące rozwojowi i promocji szlaków św. Jakuba w regionie jak i poza nim. Od 2017 roku jesteśmy członkiem Europejskiej Federacji Dróg Świętego Jakuba z Composteli, której celem jest zjednoczenie wszystkich społeczności kontynentu, przez których obszar wiedzie Szlak. Mimo krótkiego stażu Województwa w Stowarzyszeniu, intensywne prace  przyniosły już wymierne korzyści w postaci zaangażowania województwa w Europejski Projekt Creative Loci Iacobi, realizowanego z Programu COSME.

 

W dniach 19-22 sierpnia 2018r. województwo kujawsko-pomorskie gościć będzie partnerów projektu Creative Loci Iacobi z Hiszpanii, którzy odpowiedzialni są za wykonanie filmów oraz zdjęć 360 miejsc wpisanych na listę UNESCO znajdujących się na Szlakach Św. Jakuba.

 

Celem realizowanego projektu jest promowanie i zwiększanie widoczności szlaków Świętego Jakuba poprzez wykorzystanie nowych technologii oraz dostarczanie potencjalnym turystom i innym zainteresowanym wyczerpujących i praktycznych informacji o wszystkich drogach Świętego Jakuba w Europie. Z jednej strony projekt zapewni podróżnym i zainteresowanym zaktualizowane informacje kulturalne i turystyczne, a z drugiej nowe rozwiązania technologiczne, mogą usprawnić ich wizytę oraz przyciągnąć nowych odwiedzających wpływając na zwiększenie konkurencyjności Szlaku Św. Jakuba w Europie jako ponadnarodowego produktu turystycznego. W województwie kujawsko-pomorskim zadaniem w ramach  projektu będzie pomoc w tworzeniu treści tj. udostępnienie informacji w celu opracowania zawartości kreatywnej mapy i powiązanych produktów (aplikacja, auto-przewodnik, wirtualne wycieczki). Opracowane treści zostaną udostępnione w ramach narzędzi promocyjnych, które powstaną w ramach projektu.

 

Mapa