Turystyka

Ratusz - Mateusz Grzelak
Ratusz – Mateusz Grzelak

Budujemy kujawsko-pomorskie w minecraft!

Mamy rozstrzygnięcie konkursu na najlepszego budowniczego atrakcji regionu w Minecraft.

 

 

W konkursie uczestniczyło 229 osób. Zwycięzcą został Mateusz Grzelak z Kowala, który zbudował toruński Ratusz Staromiejski.

Jego budowla jest naprawdę imponująca. Na budowę poświęcił 35 godzin. Mateusz jest studentem informatyki. Swoją przygodę z Minecraftem rozpoczął ponad 5 lat temu. Pomysł z wybudowaniem ratusza pojawił po krótkiej chwili namysłu. Początkowo miała to być katedra we Włocławku jednak zdecydował się na ratusz w Toruniu.

Drugie miejsce zajął budowniczy Bazyliki św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy.

Ze względu na wysoki poziom prac, jury konkursowe postanowiło przyznać wyróżnienie dla Agaty Juszkiewicz, która wybudowała Kościół św. Jakuba Apostoła w Toruniu.

Tegoroczna zabawa była kontynuacją projektu który ruszył w czerwcu zeszłego roku. Z okazji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego uruchomiliśmy serwer, na którym w skali 1:10 zostało odwzorowane województwo kujawsko-pomorskie oraz jego największe atrakcje. Partnerem projektu został Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, a bydgoskie Kuratorium Oświaty objęło kampanię honorowym patronatem.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

 

Kościół św Jakuba - Agata JuszkiewiczKościół św Jakuba - Agata JuszkiewiczKościół św Jakuba - Agata JuszkiewiczRatusz - Mateusz GrzelakRatusz - Mateusz GrzelakRatusz - Mateusz GrzelakRatusz - Mateusz Grzelak