Sport

Sztafeta „100 na 100” z okazji 100-lecia powrotu Kujaw i Pomorza do Wolnej Polski

Zapisz się na bieg sztafetowy i zdobądź nagrodę dla Twojego miasta!

 

 Sztafety „100 x 100”  to kolejna impreza biegowa wpisująca się w obchody 100-lecia powrotu Kujaw i Pomorza do Wolnej Polski.  Zawody rozgrywane będą równolegle w dwóch miastach województwa w Tucholi i Wąbrzeźnie. Startujemy już w sobotę 18 lipca 2020 r. o godz. 11 00

 

Sztafety to rywalizacja Tucholi i Wąbrzeźna. W każdym mieście o tej samej porze na bieżni lekkoatletycznej wystartują zawodnicy. Jednocześnie na trasie przebywać będzie 2 biegaczy, którzy pokonują dystans dla danego miasta, aż  do uzyskania magicznej bariery – 100 km. Miasto, którego zawodnicy jako pierwsi pokonają 100 km wygrywa sztafetę.  Każdy uczestnik pokonuje minimum jedno okrążenie bieżni, czyli 400 metrów. W Tucholi biegi sztafetowe odbędą się na Stadionie Miejskim OSiR, przy ul. Warszawskiej, a w Wąbrzeźnie na zmodernizowanym Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej, gdzie powstała nowoczesna bieżnia tartanowa.

 

Do udziału w sztafetach zapraszamy biegaczy z całego województwa!

Wystarczy zgłosić swój udział  zapisując się pod linkiem  https://zapisy.sts-timing.pl/637/

lub osobiście w biurze zawodów w dniu imprezy. Warto wziąć udział w rywalizacji o nagrodę w postaci wyposażenia sali sportowej dla wybranej  szkoły w Tucholi i Wąbrzeźnie. Wśród biegaczy rozlosowana zostanie nagroda specjalna – wysokiej klasy rower!

 

Uczestnicy sztafet będą mogli na bieżąco śledzić rywalizację miast.  Na stadionach w Tucholi i Wąbrzeźnie na specjalnych monitorach wyświetlać się będą wyniki on–line. Dla każdego uczestnika wydarzenia przygotowany zostanie pamiątkowy dyplom i zapewniony będzie poczęstunek w postaci napojów i owoców. Dla pierwszych 150 zarejestrowanych zawodników w każdym z miast  mamy chustę–buff z logo województwa. Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.