Sport

Obywatele dla aktywności – zaproszenie na spotkanie konsultacyjne

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie konsultacyjne realizowane w ramach projektu „Obywatele dla aktywności”, których celem jest przygotowanie Kujawsko-Pomorskiego Programu Rozwoju Sportu.

 

Spotkanie odbędzie się w piątek  9 października 2015 r.  w Sali Patio (I piętro) Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego przy Placu Teatralnym 2, początek godzina 10.00.

 

Program spotkania

 

10.00 – Przywitanie gości

10.10 – Podsumowanie dotychczasowych działań w ramach projektu „Obywatele dla aktywności” w szczególności  w zakresie programów sportu szklonego i przedszkolnego

10.50 – Dobre praktyki w sporcie szkolnym w Kujawsko-Pomorskim :

UKS Wielkie Rychnowo – kolarstwo,

UKS Cyprianka – lekkoatletyka,

Grzegorz Bała Unifreeze Górzno – stworzenie systemu klas sportowych piłki nożnej kobiet

11.10 – 11.20 – przerwa kawowa

11.20- 13.00  – dyskusja panelowa – zmiana postrzegania wychowania fizycznego w szkole zarówno przez uczniów i przez nauczycieli; sport zaczyna się w przedszkolu, rozwijanie inicjatyw oddolnych – powiatowych; współpraca z klubami sportowymi (filialne UKS-y)

13.00-13.20 – podsumowanie i zakończenie spotkania

 

Zgłoszenia można na konferencję można składać telefonicznie pod nr 571-293030 

lub mailowo; p.majchrzak@kujawsko-pomorskie.pl

FORMULARZ REJESTRACYJNY DOSTĘPNY JEST RÓWNIEŻ POD LINKIEM: wypełnić go w Formularzach Google.

 

PROJEKT REALIZOWANY W RAMACH PROGRAMU  OBYWATELE DLA DEMOKRACJI,  FINANSOWANEGO Z FUNDUSZY EOG

 

www.run-torun.pl, www.facebook.com/pages/Obywatele-Dla-Aktywności

 

Obywatele dla aktywności to seria konsultacji społecznych, spotkań z ekspertami i badań poprzedzająca stworzenie Kujawsko-Pomorskiego Programu Rozwoju Sportu.

Koncepcja projektu wzięła się z twórczego spotkania różnych partnerów (Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Stowarzyszenia Run-to-Run, Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej i Uniwersytetu Warszawskiego) oraz potrzeby zmiany. W ostatnich latach jednym z najważniejszych zadań Urzędu Marszałkowskiego było wsparcie budowy infrastruktury sportowej. Powstało 213 „orlików”, kilkadziesiąt hal i sal sportowych, krytych pływalni, stadionów lekkoatletycznych, centrów sportowych. Samorząd Województwa przeznaczył na ten cel ponad 422 mln złotych!

Teraz konieczne jest skupienie się na nowych wyzwaniach prowadzących do celu, którym jest aktywność, zdrowie i sportowy tryb życia mieszkańców naszego regionu. Dobrym pretekstem do tego jest opracowanie Kujawsko-Pomorskiego Programu Rozwoju Sportu. Chcemy żeby był to żywy, pomocny różnym podmiotom dokument – swoista mapa drogowa dla sportu i aktywności fizycznej w naszym regionie. Dlatego chcemy zapytać mieszkańców i przedstawicieli samorządów, jakie mają pomysły na sport i jakiego wsparcia potrzebują – mówi Piotr Całbecki, Marszałek Województwa.

Z ogólnopolskich badań prowadzonych przez Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego wiemy, że w polityce sportowej często problemem są trzy mechanizmy: nie odkładanie się wiedzy, brak wymiany dobrych praktyk i brak partnerstw strategicznych. Poprzez zaplanowany projekt chcemy rozpocząć proces odpowiedzi na te trzy wskazane deficyty, jeszcze zanim wprowadzimy w życie nowy program rozwoju sportu. Chcemy zgromadzić potrzebną nam wiedzę, wymienić się dobrymi praktykami i wyznaczyć sobie wspólne cele działania.