Biegi

VII Lisewski Bieg Jaszczurczy – 1.06.2024 - fot. Dariusz Samerek
VII Lisewski Bieg Jaszczurczy – 1.06.2024 – fot. Dariusz Samerek

VII Lisewski Bieg Jaszczurczy – 1.06.2024

Wydarzenie warte podkreślenia, ponieważ w dniu zawodów panowały trudne warunki atmosferyczne spowodowane wysoką temperaturą no i niestety nie padł rekord trasy , ale walka była do ostatnich metrów z upałem wśród wszystkich uczestników biegu .

Po raz kolejny zwycięzcą został Dawid Klaybor GKS Fabianki drugie miejsce Sławomir Staniszewski Pałuki Running Team , trzeci na mecie Filip Siwiak  z Start Team Wąbrzeźno .

Wśród kobiet najszybsza była Natalia Klaybor GKS Fabianki następnie na metę przybiegła Agata Malicka-Zacieniewska reprezentująca drużynę Kujawsko-Pomorskie a trzecią zawodniczką w kategori open kobiet była Dominika Wenderska Start Team Wąbrzeźno .

Po dwóch latach przerwy Lisewski Bieg został włączony do Grand Prix Województwa Kujawsko – Pomorskiego w biegach długodystansowych Edycja 2024. Zarówno start, jak i meta biegu znajdowały się tradycyjnie na stadionie sportowym w Lisewie. Trasa, którą zawodnicy mieli do pokonania wiodła przez Lisewo, Lipienek, Strucfoń . W zawodach wzięło udział 145 biegaczy.
W minioną sobotę, poza wzajemnym współzawodnictwem, biegacze zmuszeni byli dodatkowo podjąć walkę z upałem, który z pewnością nie był sprzymierzeńcem w pokonaniu 10 km trasy. Organizatorzy zadbali jednak o to, aby zawodnicy mieli zapewnione odpowiednie nawodnienie.
Zorganizowanie punktów z wodą było możliwe dzięki zaangażowaniu służb OSP Lisewo, OSP Lipienek oraz OSP Strucfoń. Strażacy dodatkowo uruchomili kurtyny wodne, dzięki którym biegacze mogli się schłodzić. Najlepsi biegacze zostali nagrodzeni w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych. Ponadto organizatorzy uhonorowali Piotra Gołębiowskiego zawodnika niepełnosprawnego który całą trasę pokonał na wózku inwalidzkim w czasie 00:42:53 co dało mu 28 miejsce w open.
Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegach długodystansowych to impreza sportowa odbywającą się od 2012 roku. Organizatorem Cyklu Grand Prix jest Samorząd Kujawsko-Pomorski .Patronuje jej Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki .