Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Boże Narodzenie 2019

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, czas radości i budzącej się w każdym z nas nadziei. Z tej okazji wszystkim mieszkańcom Kujaw i Pomorza pragnę życzyć zdrowych, rodzinnych i pełnych wzruszeń świąt. Niech towarzyszce nam kolędy, opłatek i bożonarodzeniowa szopka umocnią w nas wiarę w dobrą przyszłość dla nas i naszych bliskich.

Przygotowaliśmy świąteczną zakładkę, w której zamieszczamy relacje z przedświątecznych wydarzeń, przepisy na smaczne pierniki, pierogi i inne potrawy, galerie zdjęć przedstawiające nasz region w pięknej, zimowej scenerii oraz kolędy, które co roku publikujemy z nadzieją, że zagoszczą w domach wszystkich mieszkańców regionu.

Piotr Całbecki
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Gwiazdka u marszałka

Gwiazdka u marszałka, fot. Andrzej Goiński

Wspólne wypiekanie pierników, koncert kolęd, warsztaty ceramiczne i teatralne, fotobudki, kiermasz rękodzieła – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na marszałkowskie, przedświąteczne warsztaty dla mieszkańców naszego regionu, na które zapraszamy w najbliższą niedzielę (15 grudnia). Niespodzianki czekać będą na placu przed i w budynku Urzędu Marszałkowskiego. Punktem kulminacyjnym będzie zapalenie tysiąca światełek na dwudziestometrowej choince.

Czytaj więcej

Paczka szlachetnej pomocy

Paczki dla rodzin pakowali 6 grudnia pracownicy Urzędu Marszałkowskiego oraz marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski, fot. Mikołaj Kuras

Pięćdziesiąt paczek z żywnością, łakociami, środkami czystości, artykułami szkolnymi, a także pralka i szafa na ubrania trafią do trzech potrzebujących rodzin z powiatu świeckiego, golubsko-dobrzyńskiego i aleksandrowskiego. W piątek (6 grudnia) marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski wraz z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego zakończyli pakowanie paczek świątecznej pomocy.

Czytaj więcej

Nasze bożonarodzeniowe drzewko

Choinka dotarła na plac przed Urzędem Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras

Mierząca prawie 20 metrów wysokości choinka dotarła na plac przed Urzędem Marszałkowskim. Drzewko wybrane przez marszałka Piotra Całbeckiego pochodzi z raciniewskiego lasu w powiecie chełmińskim.

Czytaj więcej

Teatru Muzycznego propozycje familijne

Spektakl "Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy", fot. Wojtek Szabelski

Marszałek Piotr Całbecki i Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny zapraszają na widowiska w przedświątecznym klimacie, adresowane do rodzin z dziećmi. W programie tournée jeszcze „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” w Inowrocławiu, Grudziądzu i Włocławku, za nami „Pan Kleks” zagrany w na Jordankach w Toruniu i w Operze Nova w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

Zaczynamy przygotowania do świąt

Świerk, który stanie przed Urzędem Marszałkowskim pochodzi z Nadleśnictwa Raciniewo, fot. Andrzej Goiński

Prawie 20 metrów wysokości będzie mierzyć choinka, która stanie przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. W lesie pod Raciniewem w powiecie chełmińskim wybrał ją w poniedziałek (2 grudnia) marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej

Przedsmak Bożego Narodzenia i niepowtarzalne rękodzieło (zdjęcia)

Kiermasz świąteczny w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński

We wtorek (3 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się doroczna bożonarodzeniowa wystawa rękodzieła osób niepełnosprawnych pod hasłem „My też potrafimy”. Jak zwykle połączona była z kiermaszem. Własne stoiska wystawiło 40 instytucji wsparcia i integracji społecznej z całego województwa.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone