Nasze Święta

Opłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Mikołaj Kuras
Opłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Mikołaj Kuras

Opłatek w Dworze Artusa

W toruńskim Dworze Artusa odbyło się 17 grudnia tradycyjne spotkanie opłatkowe samorządowców i parlamentarzystów naszego regionu oraz przedstawicieli Kościoła katolickiego, sektora biznesowego i instytucji społeczeństwa obywatelskiego. Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Grudziądzu oraz zespół wokalny Wszyscy Razem z Brzozia w powiecie brodnickim.

 

Wystąpienie marszałka Piotra Całbeckiego (audio)
Wystąpienie wojewody Mikołaja Bogdanowicza (audio)
Wystąpienie przewodniczącego sejmiku województwa Ryszarda Bobera (audio)
Wystąpienie biskupa toruńskiego Andrzeja Suskiego (audio)
Wystąpienie przewodniczącej Regionalnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Danuty Grzyb (audio)

 

Tradycyjnie wigilii samorządowej towarzyszyła wystawa stołów wigilijnych, które przygotowały członkinie kół gospodyń wiejskich z naszego regionu. W tym roku można było posmakować potraw przygotowanych przez:

 • Gminną Radę Kół Gospodyń Wiejskich w Dobrczu (powiat bydgoski),
 • Koło Gospodyń Wiejskich Pławin (gmina Inowrocław, powiat inowrocławski),
 • Koło Gospodyń Wiejskich Żabno (gmina mogilno, powiat mogileński),
 • Gminną Radę Kół Gospodyń Wiejskich Mrocza (powiat nakielski),
 • Gminna Radę Kół Gospodyń Wiejskich Gostycyn (powiat tucholski),
 • Koło Gospodyń Wiejskich Małszyce (gmina Ciechocin, powiat golubsko-dobrzyński),
 • Koło Gospodyń Wiejskich Górzno (powiat brodnicki),
 • Koło Gospodyń Wiejskich Łążyn (gmin Zławieś Wielka, powiat toruński),
 • Gminną Radę Kół Gospodyń Wiejskich Zbiczno, Ciche, Sumowo, Sumówko (powiat brodnicki),
 • Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Unisław: Błoto,  Bruki Unisławskie, Grzybno (powiat chełmiński),
 • Koło Gospodyń Wiejskich Kruszyn (gmina Włocławek, powiat włocławski),
 • Gminną Radę Kół Gospodyń Wiejskich Kowal (powiat włocławski),
 • Gminną Radę Kół Gospodyń Wiejskich Chodecz (powiat włocławski),
 • Gminną Radę Kół Gospodyń Wiejskich Lubanie (powiat włocławski),
 • Koło Gospodyń Wiejskich Kościelna Wieś (gmina Osięciny, powiat radziejowski),

 

W części oficjalnej wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Grudziądzu pod kierownictwem Gizeli Łazickiej. W spotkaniu wzięli także udział harcerze z regionu, którzy przekazali obecnym światło betlejemskie oraz maluchy z toruńskiego Przedszkola „Słoneczko”. Oprawę artystyczną wydarzenia przygotował zespół wokalny Wszyscy Razem z Brzozia (powiat brodnicki) .

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

17 grudnia 2015 r.

Opłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Mikołaj KurasOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Mikołaj KurasOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Mikołaj KurasOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Mikołaj KurasOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Mikołaj KurasOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Mikołaj KurasOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Mikołaj KurasOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Mikołaj KurasOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Mikołaj KurasOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Mikołaj KurasOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Mikołaj KurasOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Mikołaj KurasOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Mikołaj KurasOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Mikołaj KurasOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Mikołaj KurasOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Mikołaj KurasOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Mikołaj KurasOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Mikołaj KurasOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Mikołaj KurasOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Mikołaj Kuras

 

Opłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Andrzej GoińskiOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Andrzej GoińskiOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Andrzej GoińskiOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Andrzej GoińskiOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Andrzej GoińskiOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Andrzej GoińskiOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Andrzej GoińskiOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Andrzej GoińskiOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Andrzej GoińskiOpłatek samorządowców w Dworze Artusa, fot. Andrzej Goiński

Więcej zdjęć w galerii