Kultura

Paweł Wakarecy

„Muzyczne Barwy Regionu Chopina” w Paryżu

27 marca 2015 r. odbył się recital Pawła Wakarecego w Salle Cortot w Paryżu, który był kolejnym wydarzeniem w tegorocznym cyklu koncertów pn. „Muzyczne Barwy Regionu Chopina”. W repertuarze koncertu, przyjętego gorąco przez paryską publiczność, znalazły się dzieła Fryderyka Chopina i utwory Roberta Schumanna.

W ramach cyklu organizowane są recitale w miejscowościach związanych z Fryderykiem Chopinem. Poza Monachium oraz Paryżem będzie to Edynburg i Londyn.

W Paryżu koncertowi patronował Ambasador RP Andrzej Byrt. Wśród publiczności zasiadła małżonka Ambasadora oraz Chargé d’affaires RP w Republice Francuskiej, pani Marta Stachowiak. Ponadto w koncercie uczestniczyła Joanna Karasek, dyrektor Instytutu Polskiego w Paryżu oraz przedstawiciele środowiska artystycznego Paryża.  Recital prowadził  znany pianista Yves Henry, dyrektor Festiwalu Chopinowskiego w Nohant.

Kolejne koncerty tego cyklu, realizowanego w ramach projektu pn. ”Promocja osoby i twórczości Fryderyka Chopina jako marki kulturowej regionu w latach 2014-2015”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu  Województwa Kujawsko-Pomorskiego, odbędą się w kwietniu w Katedrze St. Giles w Edynburgu oraz Westminster Cathedral Hall w Londynie.