Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Festyn gęsinowy także w Rypinie

Festiwal gęsionowy w Rypinie, 2016 r., fot. Mikolaj Kuras
Festiwal gęsionowy w Rypinie, 2016 r., fot. Mikolaj Kuras

W sobotę (10 listopada) w Rypińskim Centrum Sportu odbył się „Piknik rodzinny w Rypinie przy najlepszej gęsinie” – festyn, który od lat towarzyszy marszałkowskiej akcji „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”.

 

Impreza z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. Dla miłośników gęsi rypińskiej, która obok gęsi kołudzkiej jest jedną z najpopularniejszych ras w regionie, przygotowano szereg atrakcji, w tym o charakterze patriotycznym, wpisujących się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

 

Podczas tegorocznego festynu można było udział w konkursie na najlepszą potrawę z gęsi rypińskiej oraz w quizach z nagrodami dotyczących tradycji gęsinowych w regionie. Uczestnicy festynu ponownie wzięli udział w kole fortuny.

 

Wśród atrakcji znalazły się również pokaz gęsiej mody, wystawy stanowisk łuczniczych i pisarskich oraz kiermasze stowarzyszeń kulturalnych z Ziemi Dobrzyńskiej. Najmłodsi mogli uczestniczyć w Dziecięcej Akademii Rozwoju Umiejętności oraz bawić się razem z występującymi na scenie przedszkolakami. Ciekawą atrakcją były również lekcje tańca oraz patriotyczny montaż słowno-muzyczny. Rodzinne świętowanie przy gęsinie umiliły występy orkiestry i lokalnego zespołu pieśni i tańca.

 

Wydarzenie wsparł samorząd województwa. W przygotowanej strefie kulinarnej można było znaleźć marszałkowskie gęsie tuszki i spróbować wyrobów z gęsiny.

 

Czytaj także:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

7 listopada 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2018 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone