Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Gęsinowe konkursy - zgłoszenia do końca tygodnia

Fot. Mikołaj Kuras
Fot. Mikołaj Kuras

Tylko do końca tygodnia, tj do 18 listopada można nadsyłać prace w dwóch konkursach ogłoszonych w ramach kampanii ,,Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina". Rodziny mogą przesłać do nas relację z rodzinnego obiadu z gęsiną, przygotowanego z okazji 11 listopada. Dzieci i młodzież zachęcamy do spróbowania swoich sił w konkursie plastycznym ,,Artystyczna gęś w kolorach tęczy". Na uczestników obu konkursów czekają atrakcyjne nagrody, w tym zestaw rowerów dla całej rodziny.

 W konkursach przeprowadzonych na łamach regionalnych i lokalnych mediów mieszkańcy regionu wygrali już 2018 świeżych, gęsich tuszek przekazanych przez marszałka Piotra Całbeckiego (więcej tutaj). Laureaci tych konkursów mogą spróbować szczęścia ponownie i przygotować relację ze świątecznego obiadu z gęsiną w roli głównej na nasz kolejny konkurs. Najmłodszych zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym ,Artystyczna gęś w kolorach tęczy”. Czekają atrakcyjne nagrody, w tym zestaw rowerów dla całej rodziny.

Konkurs na relacje gęsinowe  jest adresowany do wszystkich mieszkańców regionu, którzy kultywują starą polską tradycję i 11 listopada zasiądą do świątecznego obiadu, a następnie  podzielą się swoimi relacjami z rodzinnego spotkania. Warunkiem jest, aby tego dnia na stole będą królowały potrawy przygotowane z kujawsko-pomorskiej gęsiny. Sprawozdania z biesiadowania w rodzinnym gronie można nadsyłać od 12 do 18 listopada. Oczekujemy, że przyślą do nas Państwo zarówno zdjęcia, filmy oraz sprawozdania tekstowe, jak i swoje przepisy na potrawy z gęsiny.  Regulamin konkursu tutaj.

Zgłoszenia można dostarczyć osobiście lub przesłać:

  • pocztą tradycyjną na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
87-100 Toruń, Plac Teatralny 2, pokój 219
Prosimy o umieszczenie na kopercie dopisku ,,Konkurs na relacje gęsinowe”

  • mailowo na adres (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Oprócz rodzinnego zestawu rowerów na autorów najlepszych relacji czekają tez inne nagrody: sprzęt agd, książki o tematyce kulinarnej i vouchery na kolację przygotowaną z potraw z gęsiny.

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży ,,Artystyczna gęś w kolorach tęczy” – prace konkursowe powinny być pracami płaskimi wykonanymi w dowolnej technice. Maksymalny format pracy to A3. Jury oceniać będzie m.in. oryginalność w przedstawieniu tematu i trafność doboru środków plastycznych. Regulamin konkursu tutaj.

Prace plastyczne należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą tradycyjną na adres:

  • Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
    87-100 Toruń, Plac Teatralny 2, pokój 219
    Prosimy o umieszczenie na kopercie dopisku ,,Konkurs plastyczny gęsina”.

Prace należy dostarczać od 5 do 18 listopada. W przypadku prac przesyłanych pocztą tradycyjną liczy się data stempla pocztowego.

 Zapraszamy do udziału w konkursach i życzymy powodzenia!

Warto również wybrać się 11 i 12 listopada do Przysieka na Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny - więcej informacji w materiale Festiwal gęsiny w Przysieku. O innych wydarzeniach w ramach tegorocznej kampanii ,,Kujawsko-Pomorska gęsina na świętego Marcina" , wiążącej Narodowe Święto Niepodległości z nasza tradycja kulinarną tutaj. W programie także ,,Czas na gęsinę", czyli potrawy ze znakomitego gęsiego mięsa w restauracjach w całej Polsce-lokale gastronomiczne mogą zadeklarować udział w akcji do 11 listopada, więcej tutaj.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

3 października 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 13 listopada 2018 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone