Aktualności

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras
Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras

Baw się w fundusze: zrób zdjęcie i wygraj grę!

Zapraszamy do udziału w konkursach promujących punkty informacyjne funduszy europejskich w naszym województwie. Do wygrania gry planszowe. Akcja trwa do 16 listopada.

 

Punkty informacyjne funduszy europejskich to miejsca, w których fachową pomoc specjalistów znajda osoby zainteresowane uzyskaniem informacji na temat środków z Unii Europejskiej. Konsultanci wskażą możliwości pozyskania funduszy, źródła wsparcia oraz instytucje, które odpowiadają za przyjmowanie wniosków. Służą pomocą w przygotowywaniu projektu, wsparciem podczas realizacji przedsięwzięcia oraz jego wstępnym rozliczeniu.

 

W naszym regionie działa pięć stałych punktów informacyjnych zlokalizowanych w Toruniu (Plac Teatralny 2), Bydgoszczy (ul. Jagiellońska 9), Włocławku (ul. Bechiego2), Grudziądzu (ul. Waryńskiego 4) i Inowrocławiu (Aleja Niepodległości 4). Wszystkie punkty czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-17.30 (poniedziałki i wtorki) oraz 7.30-15.30 (środy, czwartki i piątki). Adresy wszystkich punktów wraz z godzinami pracy i numerami telefonów do konsultantów znajdują się na stronie.

 

Z myślą o mieszkańcach mniejszych miejscowości naszego regionu uruchomiono dyżury zamiejscowe. Konsultanci służą pomocą w urzędach gmin, miast i starostwach powiatowych. Terminy mobilnych punktów informacyjnych można znaleźć w zakładce „Wiadomości”, filtr „Dyżury zamiejscowe”.

 

W ramach promocji naszych punktów informacyjnych zorganizowano konkursy z nagrodami. Pierwszy z nich nosi tytuł „Selfie z funduszami”. Żeby wygrać, należy wykonać sobie zdjęcie tzw. „selfie” na tle tablicy punktu informacyjnego w dowolnym mieście w województwie. Dodatkowo zdjęcie trzeba opublikować na swoim profilu na Facebooku z hasztagiem #selfiezfunduszami. Dla każdej z pierwszych pięćdziesięciu osób, które pojawią się w punkcie informacyjnym funduszy europejskich w Toruniu przy Placu Teatralnym 2 (budynek Urzędu Marszałkowskiego) i pokażą swoje zdjęcie, przygotowano nagrodę – grę planszową „Baw się w Fundusze!” stworzoną specjalnie na potrzeby konkursów.  

 

Drugi z konkursów polega na wykonaniu fotografii pięciu unijnych tablic informacyjnych, pojawiających się przy inwestycjach, które otrzymały dofinasowanie z Unii Europejskiej. Widnieje na nich informacja o pochodzeniu środków i wysokości dofinansowania. Każda z pierwszych pięćdziesięciu osób, która wykona zdjęcie i okaże je w siedzibie punktu informacyjnego w Toruniu, otrzyma grę planszową.

 

Akcja konkursowa trwa do 16 listopada 2018 r.

 

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

7 listopada 2018 r.