Andrzej Czekała, uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu laureatem ogólnopolskiego konkursu
Finalistą ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030” został Andrzej Czekała, uczeń klasy V Szkoły Podstawowe nr 25 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu. Andrzej przygotował pracę pod opieką pani Joanny Krasoń-Nojak, w której zaproponował działania mające na celu przeciwdziałanie zmianom klimatu i ich skutkom.
Dnia 9 grudnia 2016 r. w siedzibie Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyło się seminarium podsumowujące I Moduł projektu Edukacja Globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju, wspófinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Liderem projektu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu została pani Wioleta Łopatowska, która z zespołem nauczycieli zorganizowała Tydzień Edukacji Globalnej pod hasło RAZEM DLA POKOJU. Panie Wioleta Łopatowska i Joanna Krasoń-Nojak wraz z koordynatorem regionalnym projektu panią Danutą Potręć – konsultantką KPCEN w Toruniu uczestniczyły w seminarium reprezentując województwo kujawsko-pomorskie.
Laureaci konkursu plastycznego pt. „Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030” zostali zaproszeni na zajęcia warsztatowe z Lofi-Robotami.
Miłym akcentem wieńczącym seminarium była gala wręczenia nagród i dyplomów zwycięzcom II edycji konkursu plastycznego. Prace konkursowe dotyczyły jednego z trzech zagadnień związanych z Agendą i Celami Zrównoważonego Rozwoju, jakimi są: zmiany klimatu, bezpieczeństwo żywności i rolnictwo oraz godna praca.
Opracowała: Wioleta Łopatowska
Zdjęcia: Joanna Krasoń-Nojak
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK)