Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Szkolenia zdalne dla nauczycieli w MS TEAMS? Jesteśmy gotowi!

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Nauczyciele konsultanci Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy są przygotowani do prowadzenia szkoleń online przy pomocy  MS Teams. Warsztaty prowadzone przez Katarzynę Sobczak i Romę Gorczycę odbyły się 6 oraz 7 lipca 2020 roku.

 

MS Teams to chyba najpopularniejsza aplikacja stosowana przez ogół nauczycieli do nauczania zdalnego wchodząca w skład usługi chmurowej Microsoft Office 365. Oferuje m.in. możliwość prowadzenia konwersacji indywidualnych oraz czatów grupowych, łączenia grup osób w zespoły, udostępniania prezentacji, wymiany dokumentów, przesyłanie głosu i obrazu, planowania spotkań, przesyłania zadań, uzyskiwania informacji zwrotnej i oceny.

Umiejętność pracy zdalnej wpisuje się w jeden z  kierunków realizacji polityki oświatowej Ministra Edukacji Narodowej na rok szkolny 2020/2021 dotyczący wykorzystania w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Rozwijanie umiejętności informatycznych nauczycieli ze szczególnym uwzględnieniem nauczania zdalnego jest również priorytetowym obszarem pracy rekomendowanym przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty dla placówek kształcenia nauczycieli na nadchodzący rok szkolny.

Szkolenia zdalne umożliwiały zdobywanie  wiedzy online  w trudnym okresie pandemii. Również po powrocie do normalności na stałe wpiszą się w działalność edukacyjną KPCEN w Bydgoszczy. Niewątpliwą ich zaletą jest fakt, iż uczestnik  bez wychodzenia z domu może uczestniczyć w warsztatach, szkoleniach, konferencjach i korzystać  z przygotowanych materiałów dostępnych online.

 

Oprac. R. Gorczyca
foto R. Gorczyca. K. Sobczak

 

Nauczyciele konsultanci  KPCEN w Bydgoszczy na szkoleniu  z zakresu MS Teams - grupa 1Nauczyciele konsultanci  KPCEN w Bydgoszczy na szkoleniu  z zakresu MS Teams - grupa 2

 

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone