Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

  • Start
  • Informacje Departamentu
  • "Pasja Bez Imitacji" - działania o charakterze profilaktycznym realizowane w Zespole Szkół nr 33 w Bydgoszczy

"Pasja Bez Imitacji" - działania o charakterze profilaktycznym realizowane w Zespole Szkół nr 33 w Bydgoszczy

Logotyp ZS nr 33  dla Dzieci i Młodzieży  Przewlekle Chorej w Bydgoszczy

W roku szkolnym 2018/2019 zawiązała się współpraca między Zespołem Szkół nr 33 w Bydgoszczy, a Centrum Animacji i Rozwoju Osobistego „Żółty Beret”. Ważną dla nas postacią współpracującą ze stowarzyszeniem jest pARTyzant (Krzysztof Toczko) – znany gitarzysta i pedagog, który od 25 lat występuje na scenie muzycznej. On to właśnie muzykując m.in. z zespołem Dżem miał okazję obserwować zmagania wielu osób z nałogami. Dzięki tego typu doświadczeniom mógł podzielić się z naszymi podopiecznymi swoją wiedzą, obserwacjami i przemyśleniami.

 

Członkowie Stowarzyszenia „Żółty Beret” byli częstymi gośćmi podczas pozalekcyjnych zajęć wychowawczych realizowanych na oddziałach dziecięco-młodzieżowych Kliniki Psychiatrii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1. W trakcie spotkań pARTyzant zwracał uwagę naszym uczniom jak ważne jest rozwijanie swoich pasji jako alternatywy dla podejmowania zachowań ryzykownych takich jak np. sięganie po używki. Przeprowadził dla dzieci i młodzieży cykl spotkań muzycznych w ramach programu "Pasja Bez Imitacji". Nieodłącznym elementem każdej wizyty na oddziale było wspólne muzykowanie. Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w zajęciach. Efektem wielomiesięcznej pracy była m.in. piosenka z tekstem wymyślonym przez naszych podopiecznych i melodią zaproponowaną przez pARTyzanta. W całości piosenka została zaprezentowana w tracie uroczystości zakończenia roku szkolnego w Klinice Psychiatrii.

 

 Spotkania te dawały dużo radości i zadowolenia oraz były okazją do odreagowania negatywnych napięć spowodowanych pobytem w szpitalu, a dla nauczycieli pomocą w realizowaniu z uczniami tematyki związanej z profilaktyką uzależnień, bezpieczeństwem oraz rozwijaniem zainteresowań. Młodzież miała okazję przekonać się jak dużą wartość niesie ze sobą życie, w którym pielęgnujemy pasje, gdzie nie ma nudy, a efekty swojej pracy możemy zaprezentować szerszemu gronu.

 

 Jesteśmy przekonani, że współpraca z Centrum Animacji i Rozwoju Osobistego „Żółty Beret” nie zakończy się tylko na tym jednym projekcie i w przyszłości zaowocuje jeszcze wieloma wartościowymi inicjatywami.

 

Tekst opracowały: Sylwia Kamieńska, Marta Kozłowska

Zdjęcia: Joanna Toczko

 

https://www.zs33.bydgoszcz.pl/

 

nagrywanie wspólnej piosenki. Na zdjęciu pARTyzant,Sylwia Kamieńska i młodzież z Oddziału Dziennej Rehabilitacji Psychiatrycznej Dzieci i Młodzieżynauczyciele ZS nr 33 i pracownicy oddziału wraz z członkami Stowarzyszenia Żółty BeretpARTyzant na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieżypoduszka wykonana przez uczniów dla pARTyzantaprzekazanie poduszki uszytej przez dzieci z Kliniki Psychiatrii na ręce muzyków zespołu Dżemwspólne muzykowanie pARTyzanta z młodzieżą w Klinice Psychiatrii

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone